|
Interaktywna wycieczka po szkole
|
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Barbórka w oddziałach przedszkolnych |
4 grudnia 2017r. gościliśmy w przedszkolu przedstawiciela zawodu górniczego - p.Krzysztofa Kwiatkowskiego. Naszego gościa przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi - grupa wiekowa 4-latków, przedstawiła przygotowane z tej okazji piosenki i wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. W ramach podziękowań za jego ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikowi laurkę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować p.Krzysztofowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.
|
Zobacz zdjęcia
|
|
W ostatnim dniu listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się na tradycyjnych andrzejkach. Wszyscy doskonale się bawili, co można zobaczyć w naszej galerii. W klasach rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek, a panie zapewniły andrzejkowe wróżby. Za oprawę muzyczną dziękujemy chłopcom z 3s: Bartkowi, Kubie i Michałowi.
|
Zobacz zdjęcia
|
Studenci z PROJEKTORA w świetlicy |

Energia, pomysłowość, fantastyczna atmosfera, kreatywność, niezwykła umiejętność zapanowania nad dużą grupą. Tak krótko można określić zajęcia, które odbyły się w Świetlicy naszej szkoły. Prowadzone były przez studentów działających w wolontariacie studenckim PROJEKTOR w Lublinie. W październiku odbyły się trzy spotkania i miały charakter integracyjny, zabawowy, taneczny. W listopadzie odbyło się jedno i zostało poświęcone zabawom i wykonaniu ozdoby na choinkę. Uczestnicy zajęć fantastycznie przyjęli taką formę spędzania czasu. Nieustannie dopytują o to kiedy przyjadą studenci.
Elżbieta Nowak
|
Zobacz zdjęcia
|
OGŁOSZENIE O NABORZE UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU |
Pt. "Kompetencje przyszłości" realizowanego
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim

Projekt pt. "Kompetencje przyszłości" współfinansowany jest ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020
w zakresie Osi Priorytetowych 9 - 12 RPO WL 20 14- 2020
I. Informacje o projekcie:
Nazwa Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020
Numer i nazwa Osi priorytetowej: 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje
Numer i nazwa Działania: 12.2 Kształcenie ogólne
Okres realizacji projektu: od 2.01.2018 do: 30.06.2019
|
Więcej…
|

Dzisiaj wielka jest rocznica- 11 listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę, Hołd wdzięczności Polska składa...
(L. Wiszniewski- "11 Listopada")
9 listopada w oddziałach przedszkolnych uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem oraz pieśni żołnierskie. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na uroczystości historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek.
W dniu 10 listopada o godz.9.00 klasy 1-3 spotkały się na uroczystej akademii, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętne stroje uczniów przyozdobione kotylionami w narodowych barwach dodały powagi uroczystości. W obecności zaproszonych pań dyrektor, nauczycieli, rodziców, dziadków i uczniów, klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kłak zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który przeprowadził zgromadzonych przez wiele lat historii Polski. Mogliśmy usłyszeć "Rotę", piosenki legionowe "Piechota", "Pierwsza brygada" oraz poezję dawnych i współczesnych poetów.
|
Czytaj więcej
|
Pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą wolność |
W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klas 3 c i 3 d naszej szkoły wybrali się na cmentarz, aby złożyć hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność. Mali patrioci odwiedzili pomnik ofiar powstania styczniowego,który znajduje się przy głównej alei cmentarza, a także groby żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej. Pochylili się też nad pomnikiem poświęconym Dzieciom Zamojszczyzny.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji z przeszłości Polski i zapalili znicze. Pamięć poległych uczcili minutą ciszy i symboliczną wartą przy mogiłach.
J.Majka, I.Skotnicka
|
Zobacz zdjęcia
|
Pasowanie na Wesołego Świetliczaka |

W dniu 25 października 2017 roku w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystość "Pasowania na Wesołego Świetliczaka". W uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni rodzice oraz pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Zmagały się z konkurencjami sportowymi, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Po zakończonej części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, a następnie pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.
Wychowawcy świetlicy z oddziału przedszkolnego
|
Zobacz zdjęcia
|
Dnia 20.10. 2017r. Mistrzowie i vice-Mistrzowie Rejonowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych spotkali się na biegach szczebla wojewódzkiego w Wólce Cycowskiej koło Łęcznej. Ponieważ w naszym województwie lubelskim jest 6 rejonów, więc w każdej z kategorii mogło wziąć udział maksymalnie 12 szkół. W kategorii dziewcząt z rocznika 2005 - 2007 na liście startowej zameldowało się 12 zespołów (około 100 zawodniczek), w tym nasze dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. W każdym zespole startuje w sztafecie 6 zawodniczek i każda z nich przebiega dystans 800m, czyli w sumie około 5 km. Ten piątek na długo nam zapadnie w pamięci. Pogoda może niewymarzona, ale najważniejsze, że nie padał deszcz. Trasa biegu do najłatwiejszych nie należała, bardzo zróżnicowane podłoże i poziom położenia różny, ale to w końcu przełaje. O godzinie 10.30 na starcie stanęło 12 dziewczynek z pałeczkami sztafetowymi gotowych do rywalizacji.
|
Czytaj więcej
|
JEDYNKA SPORTOWĄ RYWALIZACJĘ SZKÓŁ ROZPOCZĘŁA Z WYSOKIEGO "C" |
Dnia 29 września 2017r. rozpoczęła się sportowa rywalizacja szkół w roku szkolnym 2017/2018. Corocznie pierwszymi zawodami objętymi kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego są Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęła I miejsce, uzyskując awans do następnego szczebla.
Biegi powiatowe odbyły się 5 października 2017r również w opolskim Parku Miejskim. Na tym szczeblu do rywalizacji dołączyła jeszcze młodzież z gimnazjów i klas VII szkoły podstawowej. Na starcie stanęli mistrzowie i vice mistrzowie zawodów gminnych, ponad 150 uczniów (dziewczynek i chłopców), w dwóch kategoriach wiekowych (S.P. rocznik 2005 - 2007 i gimnazjum, rocznik 2004 - 2002).
Biegi przełajowe to dyscyplina, która zawsze wywołuje dużo emocji i wrażeń. W sztafecie, aby osiągnąć sukces każdy z zawodników musi dobiec do mety i to w dobrym stylu. Jedno słabe ogniwo w drużynie niejednokrotnie pozbawia ją dobrego wyniku, więc aby zdobyć sukces zespół powinien być bardzo równy sportowo .
|
Czytaj więcej
|
Na pierwszą wycieczkę w tym roku klasy 1b i 3a wybrały się do Lublina na Wystawę Klocków Lego. Każde dziecko bawi się w domu klockami, jednak ekspozycje które zobaczyliśmy przerosły nasze wyobrażenia. Organizatorzy przygotowali wiele ekspozycji bliskich dzieciom i znanych im z bajek, filmów, historii, książek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ogromne budowle, samolot prezydenta USA, postacie z filmu "Gwiezdne Wojny", Titanic, postacie polskich sportowców: Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Rafała Sonika i Marcina Gortata. Chłopcy nie odrywali oczu od kolejki, która poruszała się po torach. Mieliśmy okazję obejrzeć filmy przyrodnicze, które były inspiracją dla projektantów lego technic. A na koniec? Kreatywny plac zabaw wypełniony przeróżnymi klockami lego. Każdy mógł budować, konstruować, projektować. Zresztą zobaczcie sami...
|
Zobacz zdjęcia
|
EMILIA CHUDZICKA MISTRZEM GMINY |
19 października 2017r w Szkole Podstawowej w Niezdowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło około 50 dziewczynek ze szkół gminy Opole Lubelskie, w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkoły reprezentowały uczennice ze starszej grupy wiekowej, czyli rocznik 2005 - 2006. Jedyną niepokonaną naszą reprezentantką okazała się Emilia Chudzicka z klasy 6a, która wygrała wszystkie swoje pojedynki i bez straty seta została Mistrzem Gminy.
Skład drużyny:Emilia Chudzicka, Milena Kosowska, Martyna Bąk, Wiktoria Kamińska.
Opiekun Ewa Madejek
|
Zobacz zdjęcia
|
"Pewnego dnia stało się dla mnie sprawą wewnętrznie oczywistą, że życie moje nie spełni się w tej miłości, której piękno skądinąd zawsze głęboko odczuwałem. Jako kapłan i duszpasterz byłem zawsze szczególnie blisko związany z ludźmi młodymi, chłopcami i dziewczętami, którzy wzajemnie znajdowali siebie, dokonywali wyboru, zakładali rodziny. Błogosławiłem ich małżeństwa, ale przedtem starałem się ich do tego wielkiego sakramentu przygotować. Mieli do mnie zaufanie. Rozmawialiśmy wiele i o wszystkim. W tym samym duchu przeżywałem z nimi ich młode ojcostwo i macierzyństwo. Udzielałem chrztu dzieciom, które przychodziły na świat.
To, że poszedłem inną drogą niż oni, bynajmniej nie czyniło mi obcą drogi ich powołania. Wręcz przeciwnie. Szczególnie mnie do nich zbliżało - i ich do mnie również. Miłość ludzka: narzeczeńska, małżeńska, rodzicielska, stała się - szczególnym przedmiotem mojej refleksji, tematem wielu wypowiedzi. Tak było dawniej - i tak jest również teraz. Jest to wielki temat, którym poniekąd nie przestaję się zajmować. Coraz bardziej też widzę, jak bardzo głęboko jest on wpisany w słowo Bożego Objawienia. Myślę też, że wiele jest w tej dziedzinie do zrobienia, a sytuacja w Kościele i świecie współczesnym stanowi szczególne wyzwanie pod tym względem."
Jan Paweł II w rozmowie z Andre Frossardem
23 października 2017 r. dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Jana Pawła II obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. W szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez emerytów, uczniów klasy III s gimnazjum oraz p. Dorotę Bąk, s. Lidię i ks. Pawła.
|
Czytaj więcej
|
Rajd Instytutu Pamięci Narodowej |
We wrześniu 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez IPN edukacyjnym rajdzie "Śladami kultury ziemiańskiej". W ciągu trzech dni uczestnicy: Adamczyk Gabriela, Antoniak Natalia, Czapla Wiktoria, Kowalska Martyna, Drozd Maks i Rosły Jakub wzięli udział w wykładach, poszukiwali śladów kultury ziemiańskiej oraz przygotowywali prezentację z przebiegu rajdu. W trakcie marszu docierali do majątków ziemskich, dworków, parków, cmentarzy oraz miejsc związanych z historią ziemiaństwa Lubelszczyzny (z terenu obecnego powiatu opolskiego i kraśnickiego). Na trasie uczestników znalazły się takie miejscowości jak: Urzędów, Skorczyce, Łopiennik, Ratoszyn i Chodel. Uczniowie dokumentowali odwiedzane miejsca i poszerzali wiedzę na temat historii tych ziem. Wsparcia merytorycznego udzielili uczestnikom pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie. Prezentacja oraz zdjęcia z przebiegu rajdu znajdują się na naszej stronie w zakładce "Więcej". Zachęcamy do ich obejrzenia.
Opiekun - Elżbieta Flisiak
|
Więcej…
|
19 października 2017r. uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez Grupę "Rekonstrukto" z Lublina. Historyczny pokaz nosił tytuł "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka".
Artyści przybliżyli obyczaje i kulturę tamtych czasów, tradycyjny strój Sarmaty, uzbrojenie, metody walki, zaprezentowali różne rodzaje broni. Ochotnicy mieli okazję skorzystać z lekcji szermierki i usiąść na krześle tortur. Po pokazie uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska średniowiecznym rekwizytom.
|
Zobacz zdjęcia
|
Europejski Dzień Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej. |
16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca i z tej okazji Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim zorganizował w siedzibie Komendy opolską próbę bicia rekordu, w której wzięli udział: strażacy, funkcjonariusze służby więziennej, uczniowie opolskich szkół oraz przedstawiciele społeczeństwa.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim dołączyli się do ogólnopolskiej akcji polegającej na próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przez jak największą ilość osób. Próba trwała w całej Polsce od godz. 12:00 do godz 12:30. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wykonywał 5 cykli resuscytacji ucisk-oddech po czym następowała zamiana miejsc, później kolejne 5 cykli i zmiana uczestników.Zadanie było wykonywane na 7 fantomach do RKO jednocześnie: 6 fantomach osób dorosłych i 1 dziecka.
|
Więcej…
|
Takie hasło było myślą przewodnią doniosłej uroczystości, która 16 października odbyła się w naszej szkole.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali akademię. Były wiersze, piosenki oraz życzenia i kwiaty dla Nauczycieli.
"Pierwszaki" ze Szkoły Podstawowej zostały przyjęte o społeczności szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, wiedzę oraz talenty artystyczne. Następnie w obecności Sztandaru Szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie, a potem "pasowanie" na ucznia.
Złożono również kwiaty pod popiersiem Kornela Makuszyńskiego w ramach podsumowania obchodzonych w ubiegłym tygodniu "Dni Patrona".
Opracowanie i foto - Mariusz Zielonka
|
Zobacz zdjęcia
|
|
|
|
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
|
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL |
|
 | Dzisiaj | 151 |  | Wczoraj | 159 |  | Ten tydzień | 1712 |  | Ostatni Tydzień | 1359 |  | Ten miesiąc | 3414 |  | Ostatni miesiąc | 3213 |  | Wszystkie dni | 690793 |
|