Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Patriotyzm w muzyce zaklęty

Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego, dlatego też zespół "Wega" i solistka Zuzanna Szczupak poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych wyrażają swoje przywiązanie do Ojczyzny i upowszechniają takie wartości, jak patriotyzm.
Włączając się aktywnie w obchody 100-lecia Niepodległości podjęli wiele działań upamiętniających to szczególne święto:

 • zespół  "Wega" wziął udział w XIV Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej ph: "Żeby Polska była Polską" w Puławach, którego został laureatem - zajmując III miejsce w kategorii zespoły wokalne klas 4-8. Był to konkurs o zasięgu wojewódzkim.
 • zarówno zespół, jak i Zuzia zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne podczas szkolnej akademii z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz
 • uświetnili swoim śpiewem środowiskowe obchody tego święta w Opolskim Centrum Kultury w dniu 11 listopada 2018 r, w których wzięli udział również uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną, aby poprzesz śpiew zaakcentować swój patriotyzm.

Opiekun: Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Warsztaty pierwszej pomocy
W dniach 19-20.11.2018r. odbyły się w oddziałach przedszkolnych pluszakowe animacje pierwszej pomocy. Królica Anna, sęp Daniel oraz świnka Pe zabrały dzieci w zaczarowany świat wiedzy medycznej. Te zabawne i bogate w wiedzę zajęcia przeniosły nas w bajkowy świat zwierzątek, które świetnie radzą sobie z napotkanymi medycznymi problemami.
Zobacz zdjęcia
 
Jesteśmy Polką i Polakiem...
Takie hasło przyświecało wszystkim przedszkolakom podczas tygodniowych obchodów 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci brały udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które przybliżyły im nasz rodzinny kraj.
Rozpoczęliśmy od obejrzenia patriotycznego przedstawienia "Orlątko", wykonanego przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Kolejny dzień był poświęcony symbolom narodowym. Tego dnia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. W środę przenieśliśmy się w świat legend. Czytaliśmy min.: "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie", "Legendę o Bazyliszku". W czwartek odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji Szkoły oraz naszych rodziców.
Ostatniego dnia układaliśmy życzenia dla Polski w ramach szkolnej akcji "Najdłuższe życzenia dla Polski". Obchody zakończyliśmy uroczystym Krakowiakiem.
Zobacz zdjęcia
 
___________________________________

100-lecie odzyskania niepodległości upamiętniliśmy uroczystą akademią, która odbyła się w Opolskim Centrum Kultury.
W tym szczególnym miejscu uczciliśmy 11 listopada jako symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Wspominaliśmy tych, którzy żyli i działali z myślą o przyszłych pokoleniach. Przyjrzeliśmy się naszym dziejom, Polsce i Polakom, którzy oddali życie dla naszego kraju. Spojrzeliśmy na Ojczyznę oczami bohaterów narodowych, poetów i pisarzy. Pokazaliśmy jakie były drogi do wolności. Nasze. Polskie. Bliskie sercu każdego Polaka.
Poprzez nasze uczestnictwo oddaliśmy hołd naszym przodkom. Nasze pokolenia zawsze będą pamiętać o tych, którzy poświęcili życie, aby Polska była wolna.

Czytaj więcej
 
Spotkanie z leśniczym PDF Drukuj

15 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów grup świetlicowych IV i V z panem leśniczym Krzysztofem Kowalczykiem. Organizatorem tego spotkania była pani Małgorzata Kojtych. Takie samo spotkanie miało miejsce na dużej świetlicy szkolnej, w której uczestniczyła grupa VII (klasa II oraz klasy IV i klasa V), a organizatorem spotkania była pani Iwona Bełcik.
Głównym celem tej pogadanki było poznawanie środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowania i szacunku dla otaczającej przyrody oraz pracy leśnika, wychowanie do życia w harmonii z przyrodą, uświadomienie wpływu lasu na każdego z nas, zdobycie wiedzyo zagrożeniach środowiska oraz konieczności zapobiegania i likwidowania zagrożeń.
Pan leśniczy przedstawił uczniom pracę leśnika oraz przybliżył wiedzę o lesiei mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci z obu grup świetlicowych dowiedziały się jakie drzewa rosną w naszych lasach, jak należy o nie dbać, przedstawił również wiele ciekawych eksponatów. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie z leśniczym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, od których zależy przyszłość naszej przyrody. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im wpływu lasu na każdego człowieka.Na zakończenie dzieci podziękowały naszemu gościowi za wizytę wręczając mu drobny prezenti podziękowanie.

Małgorzata Kojtych

Zobacz zdjęcia
 
Lubelskie książki dla Lubelszczyzny

Biblioteka szkolna otrzymała z puli wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej w ramach akcji ,,Lubelskie książki dla Lubelszczyzny" publikacje dotyczące dziejów Lubelszczyzny lat powojennych, polskiego podziemia niepodległościowego w latach 40-50 XX wieku.
Nasza biblioteka otrzymała następujące książki:

 • Dzieje Lubelszczyzny 1944-1956. Aspekty polityczne, red. T. Osiński i M. Mazur, Lublin 2016;
 • Dzieje Lubelszczyzny 1944-1956. Aspekty społeczne, gospodarcze, oświatowe i kulturalne, red. T. Osiński i M. Mazur, Warszawa 2017;
 • A. Kutkowski, ,,... jak my ich nienawidzimy. Represje sądowe po radomskim czerwcu 1976r., Lublin 2016;
Więcej…
 
Kartka Urodzinowa dla Stulatki

Pod koniec września Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki pt."Kartka Urodzinowa dla Stulatki". Uczniowie klas I-III oraz IV-VI wykonywali kartkę urodzinową z życzeniami dla Polski z okazji 100 Lat Niepodległości. Z naszej szkoły wytypowano ponad dwadzieścia prac. 14 listopada w Kluczkowicach podczas uroczystej, patriotycznej akademii odbyło się wręczenie nagród uczniom i dyplomów opiekunom ze szkół całej Gminy.

W kategorii klas IV-VI dwa równorzędne trzecie miejsca zdobyli Nela Troczyńska z 4b oraz Kacper Janiszewski z 4a, wyróżniono pracę Piotra Kopińskiego z 4a.

Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na "urodzinowy" słodki poczęstunek.

Koordynator i opiekun konkursu - Bożena Zielonka

Zobacz zdjęcia
 
Opole Lubelskie - moje miasto.

W niedzielę 11 listopada 2018r Opolskie Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu pod hasłem "100 lat Niepodległości-600 lat Opola Lubelskiego". W konkursie triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1  w Opolu Lubelskim, którzy zdobyli większość nagród:

 • Kategoria klasy I-III - I miejsce-Gabriel Górecki klasa Ia (opiekun - p.Joanna Majka)
 • Kategoria klasy VII-VIII i gimnazjum - I miejsce-Bartosz Szeszuła klasa VIIb, II miejsce-Weronika Sagatowska VIIc (opiekun - p.Bożena Zielonka)
 • Wyróżnienia - Wiktoria Kucharczyk, Klaudia Krawiec - uczennice IIIb gimnazjum (opiekun - p.Bożena Zielonka)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. W zakładce "Więcej" - zdjęcia z rozdania nagród oraz fotografie prac Bartosza Szeszuły i Weroniki Sagatowskiej.

Joanna Majka

Więcej…
 
TYDZIEŃ W KOLORZE "BIAŁO-CZERWONYM"

W tygodniu poprzedzającym rocznicę 100-lat odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej towarzyszyło nam  wiele inicjatyw. Tydzień ten  stał się okazją do nauki patriotyzmu, okazywania szacunku symbolom narodowym, oddawania czci bohaterom.
Na prowadzonych zajęciach wszyscy w skupieniu uczyli się wierszy oraz pieśni patriotycznych. Dla starszych uczniów prezentowane były audycje multimedialne zaczerpnięte z Internetu, które przybliżyły  okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Natomiast młodsze dzieci obejrzały film animowany pt. "Polskie Symbole Narodowe" Przygotowane przez Panią Emilę Gorajek-Kosowską. W większości sal świetlicowych przygotowane zostały  gazetki ścienne własnoręcznie wykonane przez uczniów, w barwach narodowych.
Cała społeczność szkolna na holu głównym  wzięła udział w akcji: "Najdłuższe życzenia dla Polski" Polegała ona na napisaniu lub narysowaniu ciepłych życzeń  do Polski przez uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi oraz gości szkoły. Specjalnie przygotowany 30 metrowy rulon papieru w bardzo szybkim czasie zapełniony został pięknymi życzeniami i rysunkami. Za tę inicjatywę odpowiedzialna była pani Elżbieta Nowak oraz Katarzyna Pocztarska.

Więcej…
 
Uczmy się kochać naszą Ojczyznę
W piątek, 9 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akademii z okazji Święta Niepodległości.  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3A. Wierszem i piosenką wyrażali przywiązanie i miłość do Ojczyzny. Wszyscy, w obecności flagi państwowej  odśpiewali hymn. Uroczystość miała podniosły ale i radosny nastrój.
Anna Lipiec
Zobacz zdjęcia
 
"Zakręcona akcja"

Spełniamy marzenia Dzieci

We wtorek 30 października 2018 roku przekazałam do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie ok. 80 kg zebranych na świetlicy i w oddziale przedszkolnym zakrętek.
Z pomocą wolontariuszy zakrętki trafiają do firmy recyclingowej, a hospicjum otrzymujemy pieniądze. Pieniądze przeznaczane są na spełnianie marzeń podopiecznych hospicjum.
W imieniu tych dzieci i ich rodzin serdecznie dziękuję wszystkim za systematyczną zbiórkę i prosimy o dalszą.

Małgorzata Kojtych

Więcej…
 
11 Listopada

Czytaj więcej
 
Lekcja historii na cmentarzu wojennym

W poniedziałek 29 października 2018 roku grupa IV i V świetlicowa wraz ze swoimi opiekunami udały się na cmentarz przy ulicy Leśnej, aby zapalić znicze poległym bohaterom.
Cmentarz wojenny, na którym byliśmy został założony w czasie I wojny światowej w dawnej wsi Woli Rudzkiej. Pochowano na nim kilkuset żołnierzy armii austro-węgierskiej i armii rosyjskiej. Polegli oni w walkach toczonych w okolicach Opola Lubelskiego w sierpniu i wrześniu 1914 roku i wiosną 1915 roku.
W latach 2009-2012 zaniedbany cmentarz został poddany renowacji, a teren wokół został uporządkowany. Odnowione zostały trzy nagrobki z dwoma krzyżami prawosławnymi i jednym łacińskim. W centrum cmentarza ustawiono na podstawie wykonanej z kostek w kształcie ściętego stożka pomnik z granitu poświęcony pamięci poległych żołnierzy obu armii. Do pomnika prowadzi alejka wykonana z podkładów kolejowych i drobnych kamieni. Na cmentarzu tym pochowano także żołnierzy radzieckich poległych podczas II wojny światowej.
Teren cmentarza ogrodzony został drewnianymi żerdziami, a przy wejściu postawiono dwie tablice informacyjne.

Małgorzata Kojtych

Zobacz zdjęcia
 
Poznajemy historię Opola Lubelskiego

W ostatnich dniach października klasy 1-3 oraz klasa 4a i 4b zostały zaproszone do Zespołu Szkół Zawodowych im. S.Konarskiego na spektakl teatrzyku japońskiego (kamishibai) pt. "Historia pewnego miasta", który został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Pomorskiej-Batyry. Towarzysząc małej myszce uczniowie poznawali zabytki naszego miasta. "Odwiedzili" miejsca, których dotychczas nie znali lub tylko o nich słyszeli. Dowiedzieli się o istniejącej w Opolu Szkole Rzemiosł prowadzonej przez zakon Pijarów. Poznali zawody, które wykonywali dawniej nasi mieszkańcy, a które obecnie należą do rzadkości lub nie istnieją. Pani Joanna zapoznała dzieci z atrybutami tych zawodów. Później dociekliwi historycy mogli sprawdzić swoją wiedzę  o Opolu korzystając z makiety Opola Lubelskiego. Dziękujemy Dyrekcji ZSZ im.S. Konarskiego Pani Anicie Wronie i Pani Joannie Pomorskiej- Batyrze za niecodzienną lekcję języka polskiego i historii.

Anna Kłak

Zobacz zdjęcia
 
Promieniowanie Ojcostwa

Takie właśnie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego w całym kraju. W ramach tych obchodów odbył się w Puławach X Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II pt: "Śpiewajmy Ojcu Świętemu", w którym wzięli udział również artyści z naszej szkoły: zespół     "Wega" i solistka Zuzanna Szczupak. Po raz kolejny wysoki poziom umiejętności wokalnych naszych uczniów został doceniony przez Jury, które zakwalifikowało ich do grona laureatów:

 • Zespół "Wega" zdobył I miejsce w kategorii: zespoły wokalne szkół podstawowych
 • Zuzia wyśpiewała II miejsce  w kategorii: soliści szkół podstawowych

Przepiękne piosenki o Papieżu, które wykonywali podczas przeglądu, zaprezentowali społeczności opolskiej podczas mszy świętej o godz 10.00 w Kościele Parafialnym w Opolu Lub. w dniu 14 października 2018 r

opiekun  Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Bicie Rekordu w sztucznym oddychaniu

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Akcję bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej po raz drugi przeprowadziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W akcji wzięli udział: strażacy zawodowi i ochotnicy, funkcjonariusze służby więziennej, policja  i uczniowie opolskich szkół.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim dołączyli  się do Ogólnopolskiej Akcji polegającej na próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przez jak największą ilość osób. Próba trwała w całej Polsce od godz. 12:00 do godz. 12:30. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wykonywał 5 cykli resuscytacji ucisk-oddech po czym następowała zamiana miejsc, później kolejne 5 cykli i zmiana uczestników. Zadanie było wykonywane  jednocześnie na 12  fantomach do RKO. Ćwiczenie poprzedził krótki instruktaż poprowadzony przez  Organizatora Akcji Pana Stanisława Kamelę.
Ustanowiliśmy nowy rekord!!! W tegorocznej akcji wzięło udział 85 osób,  w ubiegłym roku udział w akcji wzięło 60 osób.

Czytaj więcej
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj23
mod_vvisit_counterTen tydzień113
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1156
mod_vvisit_counterTen miesiąc4355
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc5224
mod_vvisit_counterWszystkie dni737870