Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Skąd się bierze chleb?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, w poniedziałek, 24.09.18 r., uczniowie klasy 3A udali się do piekarni w Kraczewicach. Jej właściciele i pracownicy przygotowali warsztaty piekarskie. Pani Zubrzycka ciekawie opowiadała dzieciom o pracy piekarza, o różnych rodzajach mąki i pieczywa. Po odpowiednim przygotowaniu wszyscy z animuszem zabrali się do pracy. Formowanie ciasta, wcale nie jest takie proste, ale jak widać trud się opłacił. Sprawne ręce dzieciaków zamieniły ciasto drożdżowe w chałki, serca, ptaszki, ślimaki i inne cuda. Na śniadanie dzieci dostały pyszne bułeczki, a w nagrodę, za dobrą robotę honorowe piernikowe medale.

Anna Lipiec

UWAGA! Niektóre artykuły dotyczące wydarzeń w klasach I-III umieszczane są TYLKO w zakładce "Klasy I-III" po lewej stronie szkoły. Zapraszamy do lektury.
Zobacz zdjęcia
 
Wystawa "Józef Piłsudski w Lublinie"

W dniach 10, 11, 12 września w szkole gościła przygotowana przez lubelski oddział IPN wystawa pt.: "Józef Piłsudski w Lublinie".
Z banerów można było się dowiedzieć, iż Józef Piłsudski do Lublina przybywał kilkakrotnie.
Wystawa wpisuje się w cykl  zaplanowanych w naszej szkole uroczystości związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jarosław Woźniak, Wiesława Gajowiak

Zobacz zdjęcia
 
Sprzątanie świata 2018

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.

Więcej…
 
Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych
W ramach Tygodnia Kultury Miejskiej, uczniowie klas IC i IIIA uczestniczyli w "Urodzinach Opola Lubelskiego" zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim. Dzieci obejrzały teatrzyk ilustracji (kamishibai) pt. "Historia pewnego miasta". Dzięki opowieściom Myszki poznały przeszłość i zabytki swojej miejscowości oraz dawne zawody. Podczas warsztatów kulinarnych przygotowywały przekąski i ciasteczka. Własnoręcznie przygotowane smakołyki wybornie smakowały na "Przyjęciu u Pani Myszki". Nasi uczniowie rozwijali też swoją kreatywność. Podczas zajęć plastycznych tworzyli modowe stylizacje. Dużo uciechy sprawiły dzieciakom animacje. To był wspaniale spędzony czas. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
Anna Lipiec
Zobacz zdjęcia
 
Na wycieczkę szkolną czas...
Początek września to czas na rozpoczęcie nauki w szkole. Nauka to nie tylko czas spędzony w szkolnej ławce i dlatego w środę, 19.09.18 r., uczniowie klasy 3A wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Turystyczną przygodę rozpoczęliśmy od wspinaczki na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy panoramę miasta położonego w dolinie Wisły. Następnie udaliśmy się na Basztę i do ruin Zamku, gdzie poznaliśmy legendę o wielkiej miłości Kazimierza Wielkiego do Estery. Dalej zwiedzaliśmy miasteczko meleksami. Na  wycieczce nie mogło zabraknąć wielkiej przyjemności w upalny dzień - lodów. Na koniec odbyliśmy rejs po Wiśle. Zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do Szkoły.

Anna Lipiec

Zobacz zdjęcia
 
Wystawa IPN

W dniu 14 września br. gościliśmy w naszej szkole Pana dr Arkadiusza Kutkowskiego, pracownika radomskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i autora wystawy pt.: "... ksiądz musi  zaprzestać". Życie i działalność ks. Romana Kotlarza. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 8 SP i klas 3 gimnazjum.
Twórca wystawy opowiedział uczniom o wydarzeniach  w Radomiu w 1976 r. ,a następnie oprowadzając po wystawie przybliżył sylwetkę księdza.

Wystawa została podzielona na dwie części. Pierwsza część pokazuje najważniejsze momenty z życia księdza Kotlarza ? dzieciństwo,
szkoła, studia, czasy w seminarium, święcenia, posługa duszpasterska na parafii, a wreszcie konflikt z władzami państwowymi. Ksiądz Kolarz był pierwszym, który stanął w obronie strajkujących robotników w Radomiu w czerwcu 1976 r.
Niezłomna postawa w obronie strajkujących naraziła go na szykany, przemoc a ostatecznie śmierć z rąk peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa.
Druga część wystawy obrazuje dochodzenie do prawdy o śmierci księdza nazywanego przez wielu historyków sandomierskim Popiełuszką.

Wiesława Gajowiak, Jarosław Woźniak

Zobacz zdjęcia
 
HARMONOGRAM IMPREZ SPORTOWO-REKREACYJNYCH

Cykl - TYDZIEŃ KULTURY MIEJSKIEJ

17 września 2018 r. - poniedziałek

OD GODZ. 8.40 DO GODZ.10.50 - SALA GIMNASTYCZNA

OD GODZ.11.00 DO GODZ. 18.30 - BOISKA SZKOLNE

8.40 - przygotowanie  do zawodów uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej

9.00 - 9.50 Klasbit klas I - III SP.

9.30 - przygotowanie do zawodów przedszkolaków

10.00 - 10.50 Spartakiada z Koziołkiem Matołkiem

11.00 - 11.30 - Pamiątkowe zdjęcie społeczności szkolnej (600 lat)

11.40 - 12.30 - Klasbit klas IV - VI

12.45 - 13.30 - Spartakiada Młodzieży

Więcej…
 
"POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT" - konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym "Pokoloruj swój Świat". Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

 
________________________________________

8 września na skwerku miejskim przy ul. Ogrodowej odbyło się Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia" S. Żeromskiego, zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim we współpracy z bibliotekami szkolnymi. Nasza biblioteka szkolna również wzięła udział w tej imprezie. Uczennice klas III Gimnazjum: Julka, Gabrysia i Wiktoria przeczytały fragment trzeciego rozdziału Pt. ,,Spotkanie z ojcem".

Zobacz zdjęcia
 
Trasy autobusów 2018/19 PDF Drukuj

UWAGA!!! Zmiany w dowozach od 10 września 2018 (kliknij)

Trasy na rok szkolny 2018/19 (kliknij)

Trasy na cały rok szkolny będą stale dostępne w bocznej zakładce "Świetlica"

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

.....Przed nami nowy rok szkolny 2018/2019 i od razu zmiany - jestem nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego, Szkoły, mojej szkoły, bo byłam uczennicą "Jedynki" w latach 1973-1981.
.....W tym roku wszyscy tu obecni stajemy przed nowymi wyzwaniami. Wszystkim uczniom życzę wiary we własne możliwości i konsekwencji w spełnianiu swoich marzeń. Szczególne życzenia kieruję do uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum.  W tym roku szkolnym po raz pierwszy będziecie przystępować do  egzaminów podsumowujących naukę: egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasistów. Życzę Wam, abyście osiągali jak najlepsze wyniki, które umożliwią wam pełny start w dorosłość.  Gorące słowa kieruję do naszych najmłodszych uczniów. Życzę wam, aby nasza szkoła była dla was miejscem, w którym nie tylko się uczycie, ale do którego chętnie przychodzicie.
.....Rodzicom życzę harmonijnej współpracy ze szkołą i pełnego angażowania się w życie szkoły. Państwu nauczycielom życzę pozytywnych doświadczeń w realizacji edukacyjnych celów. Życzę, aby Wasze działania były inspiracją dla uczniów, a sukcesy uczniów były Waszymi sukcesami.
.....Rok 2018/2019 jest szczególny, bo przypada w nim 100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny, oraz 600-lecia istnienia naszego miasta.
.....Niech słowa Kornela Makuszyńskiego- patrona naszej szkoły- będą dla nas wszystkim drogowskazem na ten rok szkolny:

MĄDRYM  BYĆ, TO WIELKA SZTUKA,
ALE DOBRYM - JESZCZE WIĘKSZA.

Ilona Majak-Gierczak

W zakładce "Zobacz zdjęcia" - fotoreportaż z Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Zobacz zdjęcia
 
Szkolny zestaw podręczników PDF Drukuj

Szkolny zestaw podręczników na rok 2018/19 dostępny jest w zakładce "Dokumenty" na górze strony lub TUTAJ.

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do przedmiotów obowiązkowych nieodpłatnie udostępnia szkoła.

Rodzice zakupują WYŁĄCZNIE podręczniki i materiały do religii.

 
Sukces Mikołaja w konkursie recytatorskim

6 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku  Kultury w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Nasz powiat oraz szkołę reprezentował Mikołaj Pruchniak, uczeń klasy 6c, przygotowany przez p. Beatę Ryszkowską-Stefanek. Mikołaj, recytując fragment opowiadania Sławomira Mrożka, utrzymał  ubiegłoroczny tytuł wojewódzkiego finalisty mistrza recytacji.

Więcej…
 
Uwaga Rodzice

Zapisy uczniów do ŚWIETLICY

Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim

trwają do 25 sierpnia 2018 r.

Karta przyjęcia ucznia do świetlicy znajduje się

na stronie internetowej szkoły

i w sekretariacie szkoły.

PROSIMY o terminowe zgłoszenie dziecka.

KLIKNIJ i POBIERZ KARTĘ

 
MISTRZOSTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

Ostatnie dni roku szkolnego 2017/2018 upłynęły w sportowej atmosferze. Uczniowie klas IV, V i VI walczyli o mistrzostwo naszej szkoły w mini siatkówce. Dziewczęta i chłopcy z klas IV grali w "singlach", z klas V w "dwójkach", natomiast uczniowie klas VI rywalizowali w "trójkach". W zawodach uczestniczyło 77 zawodników. Mali sportowcy rozwijali swoje umiejętności siatkarskie, ambitnie i w duchu zasad fair play walczyli o każdy punkt. Najważniejszy był udział w zawodach, uśmiech i dobra zabawa Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a najlepsi otrzymali medale.
Nagrody ufundował UKS "Olimp" Opole Lubelskie.  Sędziami zawodów byli uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum.
Wszystkim uczestnikom turnieju życzę dalszych sukcesów sportowych!

Iwona Konior

Zobacz wyniki
 
Mistrzyni poprawnej polszczyzny 2018 - 2. miejsce w kraju

15 czerwca w Pałacu Staszica (siedzibie Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie miała miejsce Gala Laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wśród zaproszonych gości były Amelia Nowak, uczennica klasy II c, oraz Beata Ryszkowska - Stefanek, nauczyciel języka polskiego.
Amelia została Laureatką 2. miejsca i znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składał się z trzech etapów). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk.
Laureaci mieli przyjemność spotkania się z organizatorem konkursu oraz wybitnym znawcą poprawnej polszczyzny p. Andrzejem Michalskim.
Opowiadanie napisane przez Amelię na szczeblu finałowym będzie można przeczytać w książce "Tak napisali najlepsi - laureatki i laureaci polszczyzna i ortografia 2018".

Czytaj więcej
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień123
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1156
mod_vvisit_counterTen miesiąc4365
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc5224
mod_vvisit_counterWszystkie dni737880