Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
UCZNIOWIE "JEDYNKI" - SYMPATYCY SIATKÓWKI ODWIEDZILI RZESZÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Madejek   
środa, 04 kwietnia 2012 23:19

ŚRODA, 28 marca 2012r. był szczególny dniem dla kibiców siatkówki. W Lublinie, w hali Globus odbyła się niecodzienna impreza. Benefis mistrzów olimpijskich: Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski oraz towarzyski mecz pierwszych drużyn Plus Ligi Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów (2 : 3). Pomimo wielkich starań nie udało nam się zdobyć biletów na to widowisko.
Ponieważ w tym samym dniu, w Rzeszowie odbywała się jeszcze większa impreza siatkarska: Puchar CEV postanowiłam zdobyć na nią bilety. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało mi się.

Więcej…
 
Egzaminy czas zacząć PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 kwietnia 2012 23:16

Punktualnie o godzinie 9.00, tak jak w całej Polsce, 71 uczniów naszej szkoły podstawowej przystąpiło do pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu, jakim jest sprawdzian kończący szkołę podstawową..Tegoroczny sprawdzian odbywał  się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzały, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Więcej…
 
Kornelowcy w PAN-ie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
wtorek, 03 kwietnia 2012 00:09


W dniach 26-27 marca odbył się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS".

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Justyna Nowak, Agata Morawska, Maciek Zieliński i Julka Starek. Finał konkursu polega na napisaniu opowiadania do okazanych historyjek obrazkowych, różnych dla każdej kategorii, które oceniane jest wg podanych w regulaminie kryteriów. Wg informacji organizatorów do finału zakwalifikowano 422 uczestników z całej Polski. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klas 2-3 (121 finalistów), do której należeli Julka i Maciek.

Więcej…
 
Nowe książki w szkolnej bibliotece PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 marca 2012 07:07

Na półkach naszej biblioteki szkolnej pojawiły się nowe książki. Wśród nich znajdują się książki należące do kanonu lektur, zgodnie z nową podstawą programową dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym także poezja.

Więcej…
 
Powitanie wiosny na strzelnicy PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 23:00

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca br., mała sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w strzelnicę. Na powitanie wiosny odbywały się tu Wiosenne Zawody Strzeleckie dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Pomysłodawcą i inicjatorem zawodów była Pani Joanna Zaręba - Kotowska przewodnicząca Rady Rodziców. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Dariusz Wróbel, który ufundował trofea dla zwycięzców: dyplomy, puchary i medale.

Więcej…
 
Dzień Wiosny na sportowo PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:59

"Dzień Wiosny" tj. 21 marca 2012 w naszej szkole był obchodzony na sportowo. Na dużej sali gimnastycznej odbyły się "wyścigi rzędów".  24 osoby (po jednej z każdej klasy) zostały podzielone na 3 zespoły. Po chwilowej naradzie uczniowie ustalili nazwy drużyn i tak do rywalizacji przystąpiły zespoły Power Rangers, Pokemon oraz Impet.

Więcej…
 
Świetliczaków podróż w Kosmos PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:57

16.03.2012 podczas zajęć świetlicowych grupa 27 uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej miała niezwykłą okazję obejrzenia wystawy pt. Kosmos w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Wystawa została przygotowana przez dzieci i młodzież uczestniczącą w zajęciach plastycznych w Centrum Kultury pod artystyczną opieką Pani dr Agnieszki Szymczyk.

Więcej…
 
Everyone is Irish czyli Wszyscy jesteśmy Irlandczykami PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit, Karolina Zalewska-Mikita   
środa, 21 marca 2012 22:19

17 marca w święto patrona Irlandii Św. Patryka, we wszystkich zakątkach globu mówi się, myśli i marzy o Irlandii. Tego dnia "Everyone's Irish", czyli "Wszyscy są Irlandczykami".  W ten dzień, na całym świecie króluje symbol koniczyny, nosi się zielone ubrania, a w miastach odbywają się zielone parady. Wszechobecna tego dnia zieleń, emblemat liścia koniczyny, irlandzka muzyka, kostiumy złośliwych krasnali leprechauns, parady kapel kobziarzy - to wszystko nieodłączne elementy marcowej celebry dnia świętego Patryka.

Więcej…
 
Polka wszech czasów bez tajemnic PDF Drukuj
Wpisany przez Bianka Furtas, Anna Gawlik.   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:58

7 marca 2012 roku w Miejsko- Gminnej  Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie  konkursu pod tytułem: "Maria Skłodowska-Curie -  Polka Wszech czasów". Konkurs został zorganizowany na zakończenie roku 2011 - ogłoszonego przez Sejm i Senat RP -  Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie Uroczystość prowadziła pani Elżbieta Złotucha,  kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Po krótkim wstępie, usłyszeliśmy wierszowaną biografię  Marii Skłodowskiej - Curie przygotowaną przez uczennice z Zespołu Szkół nr 2. Wszyscy słuchali o wielkiej  uczonej z zaciekawieniem, tym bardziej, że była to doskonale przygotowana recytacja.

Więcej…
 
Naszym Paniom ... PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:56

Dnia 08.03.2012r. w naszej szkole odbyły się akademie z okazji Dnia Kobiet.  Najpierw swoim Paniom i Koleżankom zaprezentowali się uczniowie klasy 2 a szkoły podstawowej, którzy przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Lipiec, rozśpiewany i roztańczony program słowno-muzyczny.  Następnie gimnazjaliści naszej szkoły, w krótkim programie kabaretowym popisywali się swoimi talentami aktorskimi, wokalnymi, jak także umiejętnościami tanecznymi. Wszyscy widzowie śledzili poczynania naszych kolegów z ogromnym zachwytem. Widzom w szczególności podobał się występ taneczny uczniów klasy drugiej gimnazjum. Autorkami tej ciekawej akademii były pani Krystyna Flisiak wraz z panią Barbarą Gołofit.

Więcej…
 
Do Warszawy po sukces PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
piątek, 09 marca 2012 00:18

W drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" z zawiłościami naszego języka zmagało się 64 uczniów z klas 1-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizator konkursu Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos" podkreślił na swojej stronie internetowej, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Do ścisłego finału, który odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 marca 2012 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk zakwalifikowało się czworo uczniów. Uzyskali oni wynik najwyższy w skali staninowej. Na możliwych do uzyskania 30 punktów zdobyli 95%.

Więcej…
 
Tajemnice wszechświata na wyciągnięcie ręki PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 marca 2012 19:01

W dniu 02.03.2012 r. odbył się niezwykły pokaz w przenośnym planetarium  "Gemini" dla 35 uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Pod półkolistym sklepieniem kopuły uczniowie mieli możliwość odbyć fascynująca podróż przez Układ Słoneczny, spacer po Księżycu, mogli zobaczyć czarną dziurę.

Więcej…
 
Kolejne sukcesy uczniów z "Jedynki" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2012 17:32

Za nami kolejna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych Przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tegorocznej edycji nasi uczniowie, wzorem lat ubiegłych odnieśli znowu klika znaczących sukcesów. Laureatami konkursów w  szkole podstawowej zostali: w konkursie polonistycznym - Agata Morawska z klasy 6 b (op. P. Hanna Ćwik) a w konkursie matematycznym Krzysztof Goliszek z klasy 6 a (op. P. Alicja Dudkowska). Finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przyrodniczego została Natalia Strawa z klasy 6 b (op. P. Krystyna Sudoł).

Więcej…
 
OSTATNI ZIMOWY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Fiuk i Dorota Bąk   
czwartek, 01 marca 2012 17:47

Korzystając z zimowej aury, wybraliśmy się na spacer. W drodze powrotnej dzieci szalały na śniegu...

Więcej…
 
Dalej, dalej pędzą sanie...Pędzą, pędzą w dal... PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Fiuk i Dorota Bąk   
czwartek, 01 marca 2012 17:44

Mimo rozpoczynającej się odwilży, jak na ostatni dzwonek, 20.02.2012 r. udało się zorganizować kulig dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dla większości z nich było to pierwsze takie przeżycie. Trasa wiodła leśnymi drogami. Było ognisko, pieczone kiełbaski, gorąca herbatka i wiele, wiele radości.
Za pomoc w organizacji i w opiece dziękujemy Rodzicom.

Więcej…
 
Nowy Plan Lekcji - Nauczyciele i Uczniowie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 lutego 2012 20:49

 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj253
mod_vvisit_counterTen tydzień1118
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2140
mod_vvisit_counterTen miesiąc7734
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8532
mod_vvisit_counterWszystkie dni640111