Co nowego w przedszkolu

Barbórka w przedszkolu
W dniu 26.11. gościem specjalnym, który przybył do naszego przedszkola, był pan Krzysztof Kwiatkowski - górnik ze Śląska. Nasz  poranek rozpoczął się częścią artystyczną grupy 0E. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat pracy górnika.
Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcie.
Życzymy Wam Górnicy tyle wyjazdów, co zjazdów.

Dyrekcja wraz ze społecznością szkolną

"Mój przyjaciel Miś"

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu królowały pluszowe misie, a wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu pod hasłem " Mój przyjaciel miś". Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły nas w bajkowy klimat. Niespodzianką dla naszych dzieci był Osiołek Ada, który przybył na specjalne zaproszenie ze Stumilowego Lasu i wręczył nagrody dzieciom. Dodatkową  atrakcją dla naszych przedszkolaków była FOTO-BUDKA , przy której każdy przedszkolak i nie tylko... mógł przez chwilkę poczuć się misiem.

Warsztaty pierwszej pomocy
W dniach 19-20.11.2018r. odbyły się w oddziałach przedszkolnych pluszakowe animacje pierwszej pomocy. Królica Anna, sęp Daniel oraz świnka Pe zabrały dzieci w zaczarowany świat wiedzy medycznej. Te zabawne i bogate w wiedzę zajęcia przeniosły nas w bajkowy świat zwierzątek, które świetnie radzą sobie z napotkanymi medycznymi problemami.

Jesteśmy Polką i Polakiem...
Takie hasło przyświecało wszystkim przedszkolakom podczas tygodniowych obchodów 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci brały udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które przybliżyły im nasz rodzinny kraj.
Rozpoczęliśmy od obejrzenia patriotycznego przedstawienia "Orlątko", wykonanego przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Kolejny dzień był poświęcony symbolom narodowym. Tego dnia dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. W środę przenieśliśmy się w świat legend. Czytaliśmy min.: "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie", "Legendę o Bazyliszku". W czwartek odbyła się uroczysta akademia z udziałem Dyrekcji Szkoły oraz naszych rodziców.
Ostatniego dnia układaliśmy życzenia dla Polski w ramach szkolnej akcji "Najdłuższe życzenia dla Polski". Obchody zakończyliśmy uroczystym Krakowiakiem.

Dzień Nauczyciela w przedszkolu

"Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.
Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach."

15 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem.Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowany na tę okazję występ. Zatrzymamy w pamięci obraz odświętnie ubranych przedszkolaków, zapach czerwonych róż i wspaniałą atmosferę.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL