Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
week 1 1 2 3 4 5
week 5 27 28 29 30 31
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"25 lat Państwowej Straży Pożarnej"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany jest corocznie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych młodych ludzi. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.

Temat tegorocznej - XIX edycji konkursu - to "25 lat Państwowej Straży Pożarnej - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Prace plastyczne na tegoroczny powiatowy etap zmagań przygotowało około 80 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu opolskiego oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Karczmiskach.
Z naszej szkoły do tego etapu wytypowano 26 prac uczniów gimnazjum i 13 ze szkoły podstawowej.

Do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie wysłano po pięć najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowej, a autorzy otrzymali cenne nagrody książkowe i dyplomy. Z naszej szkoły w gronie laureatów znaleźli się:

I kategoria 6 - 9 lat: Nikola Nowicka, Julia Nowomiejska i Kacper Janiszewski

III kategoria 14 - 18 lat: Wiktoria Bartosiak i Joanna Mazurkiewicz