Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31
Krótkie sprawozdanie z programu MegaMisja!!!

W świetlicy szkolnej przez 10 miesięcy realizowany był nieodpłatny program edukacji cyfrowej MegaMisja z fundacji ORANGE. Zajęcia prowadzone były przez wychowawców świetlicy lidera Emilię Gorajek-Kosowską oraz Elżbietę Borowską.

Przebieg zajęć oparty był na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosiła dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagały bohaterom historii Julce i Kubie sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty przez co zdobywali punkty. Przy realizacji wyzwań uczniowie nauczyli  się mi: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegania netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie oraz tworzyć i obrabiać proste  grafiki, dźwięki i filmy.

Po zdobyciu określonej ilości punktów otrzymaliśmy narody, które stały  się częścią wyposażenia świetlicy. To dzięki tym zajęciom nasza świetlica w tym roku szkolnym wzbogaciła się o kreatywne zestawy plastyczne, 2 nowoczesne tablety, zestawy książek i audiobooków  oraz wspaniałe gry planszowe z których codziennie mogli korzystali uczniowie.

W MegaMisji postawiliśmy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszyła nabywanie cyfrowych kompetencji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które podsumowuje nasze spotkania z Psotnikiem, Julką i Kubą.

Opracowała Emilia Gorajek-Kosowska