UKS OLIMP gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców.

W dniach 16-17. 12.2017r. UKS Olimp działający przy SP nr 1 w Opolu Lubelskim był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, który został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Gościliśmy zespoły siatkarskie z województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z rocznika 2002 i młodsi.

W sobotę i w niedzielę odbył się turniej chłopców - 10 zespołów podzielonych zostało  na 2 grupy. Każda drużyna rozegrała w sumie 6 meczów. W finale turnieju znalazły się dwie drużyny z KS Metro Warszawa, po stojącym na wysokim poziomie pojedynku pierwszy zespół Metra pokonał swoich kolegów klubowych, w meczu o III miejsce spotkały się drużyny AKS Resovia Rzeszów i LKS Cisy Nałęczów (2-0 dla AKS Resovii)

Klasyfikacja  końcowa turnieju:

 1. KS METRO WARSZAWA I
 2. KS METRO WARSZAWA II
 3. AKS RESOVIA RZESZÓW
 4. LKS CISY NAŁĘCZÓW
 5. UKS OLIMP OPOLE LUB. I
 6. TPS LUBLIN
 7. DMKS PLAS KIELCE
 8. MKS KRAŚNIK
 9. UKS OLIMP OPOLE LUB. II
 10. UKS OLIMP OPOLE LUB. III

Niedziela to dalszy ciąg turnieju chłopców oraz turniej dziewcząt(uczestniczyło sześć drużyn). W turnieju dziewcząt mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym", pasjonująca i stojąca na dość wysokim poziomie walka trwała do godzin wieczornych.

Klasyfikacja  końcowa turnieju:

 1. MKS KRAŚNIK II
 2. UKS OLIMP OPOLE LUB.
 3. UKS 9 PUŁAWY
 4. MKS KRAŚNIK I
 5. UKS VIKTORIA SOLEC
 6. UKS SZYDŁOWIEC

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, każdy zespół okazały puchar. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe statuetki. W zespole UKS Olimp nagrodzona została Gabriela Czopek.

Nagrodzeni chłopcy:

 1. Najlepszy zawodnik - Karolik Jakub(KS Metro Wa-wa)
 2. Najlepszy rozgrywający - Pyzel Antek (KS Mettro Wa-wa)
 3. Najlepszy atakujący - Kowalczyk Szymon (AKS Resovia)
 4. Najlepszy broniący - zytuła Nikodem)

Składy drużyn UKS Olimp Opole Lubelskie:

Dziewczęta: Furga Dominika, Dzierżak Karolina, Biedroń Aleksandra, Nowak Amelia, Kozak Maja, Starek Julia, Drańska Alicja, Śliwa Wiktoria, Kuzioła Kamila, Czopek Gabriela.

Opiekun: Madejek Ewa.

Chłopcy: Duda Jakub, Oszust Gabriel, Zieliński Maciej, Konior Jakub, Pętek Grzegorz, Pętek Łukasz, Przybycień Bartosz, Starek Jan, Giza Marcin, Ptasiński Bartosz, Frączek Michał, Rosołowski Łukasz, Michałowski Szymon, Misiak Wiktor, Mazurek Mateusz, Odymała Arkadiusz, Wnuk Paweł, Madejek Patryk, Jakubczyk Gregorio.

Zarząd UKS Olimp Opole Lubelskie składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim, Starostwu Powiatowemu w Opolu Lubelskim za nieodpłatne udostępnienie swoich obiektów sportowych na II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców oraz Urzędowi Miasta za przygotowanie upominków dla opiekunów drużyn, a także firmie Geomax za słodkie upominki dla uczestników Turnieju.

Opiekun: Jurak Romuald.