Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Wycieczka do Warszawy - nagroda Burmistrza Opola Lubelskiego.

Dnia 12.01.2018r grupa  uczniów  naszej szkoły biorąca udział w projekcie marketingowym pt. "Owocna komunikacja" w ramach nagrody miała możliwość udziału w wycieczce do Warszawy, która została ufundowana przez  Burmistrza Opola Lubelskiego pana   Dariusza Wróbla. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie ze szkół: nr 2 z Opola Lubelskiego oraz z Kluczkowic. Wyprawę rozpoczęliśmy o 7.00.
Wyjazd zapowiadał się naprawę ciekawy i taki też był. Spędziliśmy go w miłym towarzystwie i zwiedziliśmy kilka interesujących miejsc w Warszawie. Na początku odwiedziliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Wiejskiej. Niestety nie udało nam się trafić na jego obrady lecz od  Pracownika Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, otrzymaliśmy skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od galerii Sali Posiedzeń Sejmu, widzieliśmy tablicę upamiętniającą  posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gabloty z laskami marszałkowskimi. Pracownik Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu pokazał nam również Salę Posiedzeń Senatu i  słynne schody na których prowadzone są rozmowy z przedstawicielami mediów.

Następnym punktem była Giełda Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej.Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest najważniejszą częścią polskiego rynku kapitałowego. Handluje się na niej dopuszczonymi do publicznego obrotu papierami wartościowymi. GPW w Warszawie została utworzona 12 kwietnia 1991 roku z mocy ustawy: Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi. Dokonywanie transakcji kupna-sprzedaży papierów wartościowych na giełdzie warszawskiej odbywa się za pośrednictwem domów maklerskich, których właścicielami są zazwyczaj banki. Klienci, tj. inwestorzy, składają zlecenie dokonania transakcji w biurze maklerskim, w którym wcześniej muszą mieć otworzony rachunek inwestycyjny. Widzieliśmy wyświetlone na pasku wskaźniki  służące  do odczytywania zmian na rynku, których analiza ułatwia podejmowanie decyzji, w które spółki warto inwestować, a z których zakupem lepiej poczekać. Kolejnym punktem zwiedzania były pomieszczenia Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza, która naprawdę robi wrażenie! Byliśmy w studiach telewizyjnych, w których nagrywanych jest wiele znanych programów między innymi: "Dzień dobry Polsko" czy "Pytanie na Śniadanie" oraz w studiach reżyserskich, garderobach  i muzeum Telewizji Polskiej. Ciekawie było zobaczyć na żywo to co najczęściej widzimy w telewizji. Zobaczyliśmy telewizję od kuchni i poczuliśmy się jak gwiazdy.

Na zakończenie czekał nas tylko powrót do domu, który upłynął szybko w przyjaznej atmosferze z uczestnikami wycieczki z innych szkół  oraz naszymi opiekunami - paniami Renatą Woźniak i Anną  Gawlik. Interesująco i miło spędzony dzień w naszej stolicy na pewno zapamiętamy na długo.

Ekipa: "To dla pstrąga pragnę żyć" wraz z opiekunkami.