ZAWODNICY UKS OLIMP OPOLE LUBELSKIE ZE SREBRNYMI I BRĄZOWYMI MEDALAMI W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Finałowym turniejem o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim zakończyły się rozgrywki młodzieżowe na etapie wojewódzkim w piłce siatkowej chłopców. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny po fazie grupowej, które rywalizowały w  dniach 3 -4.02.2018 o dwa miejsca premiowane awansem do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Z grupy I awans uzyskały drużyny gospodarza turnieju UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski i UKS Tempo Chełm, a z grupy II drużyny TPS Lublin i UKS Olimp Opole Lubelskie. W sobotnich zmaganiach nasza drużyna pokonała 3-1 TPS Lublin i 3-1 juniorów z UKS Tempo Chełm. W niedzielę juniorzy UKS Opole Lubelskie przegrali 1-3 z gospodarzami Międzyrzecką Trójką Międzyrzec Podlaski zajmując drugie miejsce i uzyskując awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów wraz z drużyną Międzyrzeca Podlaskiego. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się w Warszawie w dniach 15-18.02.2018r,a jego gospodarzem będzie drużyna KS Metro Warszawa. Srebrne medale, które otrzymali zawodnicy UKS Olimp Opole Lubelskie są najcenniejszymi jakie udało się uzyskać drużynie z naszego regionu w tej kategorii wiekowej. Nasza drużyna występowała w następującym składzie: Jurak Bartłomiej, Konior Jakub, Pętek Grzegorz, Dacko Jakub, Dacka Sebastian, Zugaj Mateusz, Oszust Oskar, Superson Wojciech, Szkutnicki Mateusz, Sakowski Jakub, Duda Jakub. W drużynie występował również Dacka Jakub nieobecny na turnieju finałowym. Opiekunem drużyny juniorów jest Jurak Romuald.

Cenny sukces odniosła również drużyna kadetów UKS Olimp Opole Lubelskie zajmując w zakończonych tydzień temu rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Kadetów trzecie miejsce i pozostawiając w pokonanym polu drużyny z Nałęczowa, Kraśnika, Międzyrzeca Podlaskiego, a ustąpiła miejsca tylko zwycięzcom  UKS Biała Podlaska i drużynie TPS Lublin. Nasi kadeci również awansowali do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Kadetów. Turnieje ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 1-4.03.2018. Drużyna UKS Olimp Opole Lubelskie występowała w rozgrywkach w następującym składzie: Konior Jakub, Pętek Grzegorz, Rosołowski Łukasz, Starek Jan, Duda Jakub, Zieliński Maciej, Frączek Michał, Pętek Łukasz, Przybycień Bartosz, Ptasiński, Bartosz, Odymała Arkadiusz, Misiak Wiktor, Oszust Gabriel, Jakubczyk Gregorio. Opiekunem kadetów jest Jurak Romuald.