Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
Uczniowie "Jedynki" w Finale !

Nasza szkoła po raz kolejny  może poszczycić się osiągnięciami uczniów w konkursach językowych.  W tym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły odnieśli   sukces  w   Międzyszkolnym  Konkursie Lingwistycznym "Master of  English and German" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wilkowie, który odbył się  w dniu 29 listopada 2017r. Trzyosobowy zespół w składzie    Aleksandra Kozak z klasy 3 A, Wiktoria Ptak z klasy 3 C oraz Maciej Teresiński z klasy 2 C  zdobyli pierwsze miejsce. Uczniów przygotowały do konkursu  pani Anna Kustrzepa,  pani Barbara Gołofit, pani  Edyta Strawa oraz pani  Karolina Zalewska-Mikita .
24 kwietnia 2018 r. odbył się w Lublinie trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu  "Wędrówka po krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie oraz doradców metodycznych języka angielskiego i niemieckiego miasta Lublin.  Tym razem ośmioro naszych uczniów uzyskało tytuł finalisty. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych w  województwie lubelskim.  Przebiegał w trzech etapach i składał się z dwóch kategorii:  Kultura i realioznawstwo Związku Australijskiego  oraz Kultura i realioznawstwo Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwa Liechtenstein.

Uczniowie rozwiązywali zadania w zespołach dwuosobowych. Test zawierał pytania  z zakresu  geografii, historii, kultury, polityki  oraz realiów krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego.
Tytuł Finalisty w kategorii Kultura i realioznawstwo Związku Australijskiego uzyskali:
Przemysław Jaszczak i Wiktor Dybalski z klasy 2 C - przygotowywani przez panią Edytę Strawę
Aleksandra Kozak i Aleksandra Sobczuk z klasy 3 A - przygotowywani przez panią Barbarę Gołofit

W kategorii Kultura i realioznawstwo Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwa Liechtenstein tytuł Finalisty zdobyły:
Matylda Pruchniak i Wiktoria Sagatowska z klasy 3 C oraz  Wiktoria Śliwa i Dominika Furga
z klasy 3 S.  Oba zespoły przygotowała pani Anna Kustrzepa.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i upominki. Cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów!

 

Nauczyciele języków obcych