Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
Finał Wojewódzki Turnieju

Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

24 maja w naszej szkole odbywał sie Wojewódzki Finał 41-go Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ostatnio imprezę takiej rangi gościliśmy w roku 2010. Teraz byliśmy zarówno współorganizatorami, jak i uczestnikami tych zawodów, w których brały udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z dwudziestu powiatów Województwa Lubelskiego.

Drużyny - zwłaszcza te ze ścisłej "wojewódzkiej czołówki" - reprezentowały bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie: Sandra Kuś, Patrycja Jarska, Jakub Kwaśniak i Bartosz Kucharczyk - zajęli szóste, pucharowe miejsce. Zwycięska drużyna z Korczowa (powiat Biłgoraj) będzie reprezentować Województwo Lubelskie na Finale Ogólnopolskim.

Główni Patroni i Organizatorzy tego Turnieju to - oprócz naszej szkoły - Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Polski Związek Motorowy. Patronat medialny objęła TVP3 Lublin. Pomocą przy organizacji służyło nam Starostwo Opolskie oraz Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie składamy na ręce Burmistrza Opola Lubelskiego, Pana Dariusza Wróbla.

Koordynatorem zawodów, a także opiekunem drużyny naszej szkoły był Pan Mariusz Zielonka, który przygotowuje uczniów do zawodów BRD od września 2014 roku.

FOTO: Bożena Zielonka