Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31
"Irlandia w szkole" - całoroczny projekt Fundacji Kultury Irlandzkiej

W naszej szkole w tym roku rozpoczęliśmy projekt edukacyjny "Irlandia w szkole". Uczniowie poprzez różnego typu formy aktywności edukacyjnej mają możliwość szerokiego poznania Irlandii. W poniedziałek 10.12.2018r. gościliśmy przedstawiciela Fundacji Irlandzkiej pana Krzysztofa Nowackiego. W dwugodzinnych warsztatach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Irlandii, wysłuchali ciekawostek związanych z tym krajem oraz rozpoczęli naukę podstawowych kroków tańca irlandzkiego. Dla wytrwałych i odważnych uczniów, którzy wyrazili chęć nauki tańca czekały pyszne ciasteczka "irish scones", galaretki w barwach flagi irlandzkiej oraz babeczki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Ponadto uczniowie wykonali prace projektowe o tematyce irlandzkiej w formie obrazów Irlandii, symboli, figurek z masy solnej oraz pięknego skrzata Leprechaun.

Projekt "Irlandia w szkole" ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i średnich kultury, historii i tradycji Irlandii. Projekt realizowany jest na wielu płaszczyznach. Fundacja przygotowuje specjalne pakiety do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów, prowadzi zajęcia w szkołach, a także przygotowuje kilka razy w ciągu roku wykłady i warsztaty w swojej siedzibie w Poznaniu.
Patronat honorowy nad projektem "Irlandia w szkole" objął Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.
Informacje o irlandzkiej działalności Fundacji Kultury Irlandzkiej na stronie Fundacji pod adresem www.fki.home.pl

Koordynator projektu w szkole - Barbara Gołofit