Zespół "Wega" w Warszawie

Dnia 24.11.2011 r. członkowie zespołu "Wega" wzięli udział w wycieczce do Warszawy, którą zorganizowała nam pani Jolanta Szczupak- opiekunka naszego zespołu. Program wycieczki był dla nas do końca niespodzianką, tym bardziej nie mogliśmy się doczekać wyjazdu. Pierwszym punktem programu był seans w kinie IMAX. Seans w technologii 3D pt. "Sea Rex. Przygoda z prehistorii" przeniósł nas do prehistorycznego, podwodnego świata dinozaurów, żyjących ponad 200 milionów lat temu w morzach i oceanach. Dzięki technologii 3D mieliśmy wrażenie, że jesteśmy uczestnikami oglądanych wydarzeń.

Potem byliśmy z wizytą w siedzibie Telewizji Polskiej przy  Woronicza   17. Przewodnik oprowadzał nas po studiach telewizyjnych i pomieszczeniach reżyserskich i opowiadał o pracy TVP. Zwiedziliśmy między innymi Studio Sport, które jest bardzo nowoczesne i mnóstwo w nim najnowocześniejszego sprzętu multimedialnego oraz studio, w którym nagrywany jest program "Pytanie na śniadanie" Niezapomniana przygoda.
Prawie 4 godziny spędziliśmy też w Centrum Nauki Kopernik. Poprzez samodzielne  przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach mogliśmy nie tylko poznać prawa nauki z różnych dziedzin, ale również mieliśmy okazję do wspaniałej zabawy.
Ostatnim punktem programu był seans w Planetarium pt. "Tajemnice nieba Majów", podczas którego poznaliśmy osiągnięcia, mitologie i obrzędy Majów związane z astronomią.