Bożonarodzeniowe kolędowanie

Dnia 6 stycznia 2012 r uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty wzięli udział we wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami miasta pod szopką bożonarodzeniową. Chociaż deszczowa pogoda była powodem przeniesienia imprezy do budynku MGOK przy ul. Ogrodowej, nie zniechęciła mieszkańców miasta do udziału w obchodach święta Trzech Króli. Była to bowiem okazja do posłuchania najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z różnych szkół.

Nasza szkołę reprezentował zespół "Wega" , prowadzony przez panią J. Szczupak oraz soliści : Zuzia Szczupak, Kasia Kołodziejczyk i Ola Rak ? uczennice klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz Joanna Mazurkiewicz i Maciej Bigos.  Mało znane kolędy i pastorałki, zaprezentowane przez naszych wykonawców, bardzo się wszystkim podobały i nagradzane były gromkimi brawami.
Na zakończenie cała publiczność  została zaproszona do wspólnego kolędowania poprzez udział w otwartym świątecznym konkursie karaoke. Gośćmi specjalnymi i jednocześnie niespodzianką przygotowaną przez organizatorów imprezy byli Trzej Królowie, którzy przybyli ze Wschodu z darami, którymi obdzielili wszystkich obecnych.


Jolanta Szczupak