Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
Kornelowcy w PAN-ie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kłak
wtorek, 03 kwietnia 2012 00:09

W dniach 26-27 marca odbył się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS".

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Justyna Nowak, Agata Morawska, Maciek Zieliński i Julka Starek. Finał konkursu polega na napisaniu opowiadania do okazanych historyjek obrazkowych, różnych dla każdej kategorii, które oceniane jest wg podanych w regulaminie kryteriów. Wg informacji organizatorów do finału zakwalifikowano 422 uczestników z całej Polski. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klas 2-3 (121 finalistów), do której należeli Julka i Maciek.

Oprócz nich z Lubelszczyzny było tylko 2 uczniów z Lublina w tej kategorii. Gimnazjalistów reprezentowało 96 uczniów, w tym Justyna. Z klas 5-6 opowiadanie pisało 88 uczniów. Wśród nich Agata Morawska, która została laureatką 8. miejsca w swojej kategorii. Pozostali uczestnicy otrzymali tytuł finalisty konkursu, pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu nasi uczniowie urządzili sobie wycieczkę po Starym Mieście w Warszawie. Dużym przeżyciem było zmierzenie się z innymi uczniami, a dodatkową lekcją, jakiej doświadczyli Julka, Agata i Maciek, było pisanie opowiadania razem z dwójką niewidomych dzieci, które posługiwały się maszynami do pisania w alfabecie Braille'a. Jak wspominali - stukot maszyn początkowo ich rozpraszał, ale później wciągnęła ich akcja opowiadania. Dzieci były pełne podziwu dla swoich niepełnosprawnych kolegów.

Organizatorzy konkursu obiecali, że w tym roku wydadzą książkę z opowiadaniami laureatów i innymi oryginalnymi opowiadaniami uczestników
Laureatce i finalistom gratulujemy wysokich wyników!!!
Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursie w następnym roku szkolnym.

Anna Kłak

Zmieniony: wtorek, 03 kwietnia 2012 00:11