UCZNIOWIE "JEDYNKI" - SYMPATYCY SIATKÓWKI ODWIEDZILI RZESZÓW

ŚRODA, 28 marca 2012r. był szczególny dniem dla kibiców siatkówki. W Lublinie, w hali Globus odbyła się niecodzienna impreza. Benefis mistrzów olimpijskich: Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski oraz towarzyski mecz pierwszych drużyn Plus Ligi Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów (2 : 3). Pomimo wielkich starań nie udało nam się zdobyć biletów na to widowisko.
Ponieważ w tym samym dniu, w Rzeszowie odbywała się jeszcze większa impreza siatkarska: Puchar CEV postanowiłam zdobyć na nią bilety. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało mi się.

I tak z 50 osobową grupą młodzieży ( uczniowie klas sportowych oraz biorący udział w projekcie "Zagrajmy o sukces") pojechaliśmy na mecz finałowy pucharu Europy: Asseco Resovia - Dynamo Moskwa. Uczniowie mogli na żywo podziwiać gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej czołówki siatkarskiej ( Krzysztof Ignaczak, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika, Maciej Dobrowolski, Gyorgy Grozer, Adrian Gontariu, Paul Lotman, Marko Boji, Olieg Achrem, Lukas Tichacek oraz   Siergiej Grankin i Dawid Lee). Rywalizacja była bardzo zacięta, emocji i wrażeń nie brakowało. Mimo wspaniałego dopingu i owacji na stojąco w ostatnim secie, drużyna Resovii przegrała pięciosetowy pojedynek 2  : 3. Przegrana nie zniechęciła siatkarzy do rozdawania autografów i pozowania do zdjęć. Wielu uczniów z naszej szkoły otrzymało autograf i zrobiło sobie fotografię z gwiazdą siatkówki.

Przygotowała Ewa Madejek