Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim mistrzami Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce !!!

26 kwietnia 2012 roku w Białej Podlaskiej rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce chłopców organizowany przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów szkolnych, które wygrały rywalizację w zawodach rejonowych. Rywalizację rozpoczęły zespoły w dwóch grupach, a następnie rozegrano spotkania półfinałowe w których drużyna SP 6 Biała Podlaska pokonała zespół SP Bychawa, drużyna SP nr 1 Opole Lubelskie pokonała SP 4 Chełm. W meczu o trzecie miejsce SP 4 Chełm pokonał SP Bychawa, a w finale drużyna SP 1 Opole Lubelskie wygrała 2:1 (19:25;25:18;15:10) z zespołem SP 6 Biała Podlaska zdobywając dla naszej szkoły pierwsze po 11 latach tytuł Mistrza Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce trójek chłopców. Zwycięski zespół wystąpił w następującym składzie: Jurak Bartłomiej, Oszust Oskar, Szkutnicki Mateusz, Superson Wojciech, Zugaj Mateusz, Szymczyk Maksymilian, Jarosz Damian, Frączek Michał. Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy 5S. Opiekunem był pan Jurak Romuald.

Dzień wcześniej także w Białej Podlaskiej odbył się finał wojewódzki w mini-siatkówce dziewcząt w którym w kategorii czwórek wystąpił zespół SP 1 w Opolu Lubelskim. Dziewczęta, które są uczennicami klasy 5S zajęły piąte miejsce co także jest dużym osiągnięciem, a występowały w następującym składzie: Cyrkler Aleksandra, Woś Natalia, Bartoś Katarzyna, Wojewoda Dominika, Borowiec Kaja, Flisiak Agnieszka, Lipa Magda, Cisłak Marcelina, Powroźnik Weronika, Januszek Aleksandra Olech Iwona. Opiekunem była pani Konior Iwona.

Gratulujemy wspaniałych występów na parkietach w Białej Podlaskiej i życzymy równie wysokich lokat i zwycięstw w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju Kinder+sport, który rozegrany zostanie w Świdniku.