Młodzi siatkarze UKS "Olimp" Opole Lubelskie znowu najlepsi !!!!

Trzy dni po wygranym finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce chłopców rozgrywanym pod egidą Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego odbył się finał wojewódzki zawodów mini-siatkówki Kinder+sport  organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej, w którym znowu najlepsi okazali się młodzi siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimp" działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

Do finału wojewódzkiego awansowały z faz eliminacyjnych dwa zespoły Olimpu Opole Lubelskie w kategorii "trójek"(klasy piąte-rocznik 2000), w którym startowało 16 najlepszych zespołów województwa lubelskiego. Zawody rozegrano w Świdniku 29 kwietna 2012 roku. W drodze do finałowej czwórki nasi zawodnicy pokonali konkurentów z UKS "Tempo" Chełm, UKS "Międzyrzecka Trójka" Międzyrzec Podlaski, drużynę z Łukowa oraz z Nałęczowa. W półfinale zdecydowanie - (25:9) wygrali z drugim zespołem UKS "Serbinów" Biała Podlaska, a w wielkim finale po zaciętym, pasjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali pierwszą drużynę z Białej Podlaskiej (25:21). Nasza zwycięska drużyna dzięki temu awansowała do ogólnopolskiego finału o Puchar Polski, który rozegrany zostanie tradycyjnie w Zabrzu. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: JURAK BARTŁOMIEJ, OSZUST OSKAR, SUPERSON WOJCIECH, SZKUTNICKI MATEUSZ. Opiekunem i trenerem był pan Jurak Romuald. Druga drużyna UKS "Olimp" po zwycięstwach w pierwszej fazie turnieju przegrała decydujące spotkanie z zespołem UKS" Międzyrzecka Trójka" Międzyrzec Podlaski i ostatecznie uplasowała się na 6 miejscu co i tak jest dużym osiągnięciem młodych siatkarzy z klasy sportowej 5s, którzy wystąpili w następującym składzie: ZUGAJ MATEUSZ, SZYMCZYK MAKSYMILIAN, SUPERSON JAKUB, JAROSZ DAMIAN. Opiekunem tego zespołu był również pan Jurak Romuald.

 

 

Oto zawodnicy UKS "Olimp" Opole Lub.

Od lewej stoją: pani Renata Łapa-członek Zarządu WZPS i organizator Turnieju  Wojewódzkiego Kinder+sport, Jurak Bartłomiej, Zugaj Mateusz, Superson Jakub, Jarosz Damian, Szymczyk Maksymilian, Superson Wojciech, Oszust Oskar, Szkutnicki Mateusz i trener Jurak Romuald

W tym samym dniu rozgrywany był finał wojewódzki w karegoii "czwórek" chłopców w którym uczestniczyli po awansie z eliminacji również zawodnicy naszego klubu UKS "Olimp" Opole Lub. W stawce najlepszych drużyn z naszego województwa zajęli 11 miejsce co także jest ich dużym sukcesem. Drużyna, której opiekunem był pan Strawa Krzysztof wystąpiła w następującym składzie: DACKA SEBASTIAN, DACKA JAKUB, ADAMCZYK DANIEL, PTAK PAWEŁ.

Dzień wcześniej czyli 28 kwietnia 2012 roku również w  Świdniku rozegrany został finał wojewódzki turnieju Kinder+sport w kategorii dziewcząt, w którym mieliśmy również swojego reprezentanta, czyli "czwórkę" dziewcząt z rocznika 1999-klasa 6s. Drużyna UKS "Olimp" Opole Lubelskie prowadzona przez panią Iwonę Konior zajęła wysokie 7 miejsce pozostawiając w pobitym polu kilka zespołów z renomowanych ośrodków siatkarskich. Dziewczęta występowały w następującym składzie: CYRKLER ALEKSANDRA, WOŚ NATALIA, BARTOŚ KATARZYNA, WOJEWODA DOMINIKA.


Gratulujemy naszym młodym siatkarkom i siatkarzom sukcesów w turnieju wojewódzkim i trzymamy kciuki za drużynę "trójek" na Pucharze Polski, który rozegrany zostanie w dniach 29-30 czerwca 2012 roku w Zabrzu.
POWODZENIA!!!!!