BIEGI ULICZNE W KAZIMIERZU DOLNYM

Dnia 09.05.2012r. już po raz XV odbyły się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nich udział pierwszy raz.
Do miasteczka nad Wisłą przyjechało bardzo dużo dzieci i młodzieży z różnych typów szkół i różnych miejscowości (np. Garwolin, Ryki, Puławy, Góra Puławska, Dęblin, Zarzecze, Kurów, Karczmiska, Końskowola,...)

Naszą szkołę reprezentowała grupa 21 uczniów z klas III i VI szkoły podstawowej oraz z gimnazjum, głównie dziewczęta. Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Pierwszych sześć indywidualnych miejsc nagradzanych było pucharami, pamiątkowymi dyplomami i upominkami, natomiast do klasyfikacji drużynowej zaliczało się 10 pierwszych zawodników z każdego biegu.

 

Klasy I - IV biegały na 400m, klasy V - VI oraz I - III (dziewczęta) gimnazjum na dystansie 800m.
Wszystkie trasy biegowe prowadziły po brukowych uliczkach Kazimierza, a start i meta miały miejsce wśród przepięknych, zabytkowych kamieniczek na rynku głównym miasta.

Jedną z pierwszych drużyn naszej szkoły, która stanęła na starcie były dzieciaczki z klasy trzeciej, nad którymi opiekę sprawowała p. Joanny Majka. Była to ich pierwsza przygoda z zawodami tej rangi.

Z klas III s.p wzięli udział; Alicja Drańska,Dominika Furga, Nina Szuba,Bartek Kramek,arek Nowaczek,Wiktor Mosiak, Maciej Zielinski. W pierwszej dziesiątce wśród trzydziestu startujących byli Alicja Drańska i Maciej Zieliński

Dziewczęta z klasy VIej biegały na dystansie 800m. Wśród czterdziestu startujących, w pierwszej dziesiątce znalazły się trzy nasze zawodniczki, trzeba przyznać, iż walczyły dzielnie do końca.

Klasyfikacja indywidualna: Cyrkler Aleksandra kl. VIs - II m, Borowiec Kaja kl. VIs  - IV m, Goleń Gabrysia kl. VIb - VIII m, Bartoś Kasia kl. Vis - XIm, Wawrzycka Klaudia kl. VIa - XII m, Kiszka Ilona kl. VIa - XIII m, Czapla Patrycja kl. VIb - XV m.

Gimnazjum reprezentowało osiem zawodniczek. Uczennice z klasy I i II starowały w jednym biegu, natomiast klasy trzecie miały nieco trudniej, gdyż startowały w grupie ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

Rewelacyjny rezultat osiągnęły dziewczęta z rocznika 1998 - 1997. Na starcie stanęło około czterdziestu zawodniczek, a wśród pierwszych dziesięciu punktowanych miejsc była cała nasza szóstka "z jedynki".

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Izabela Sochaj kl. 2s - I m ( wygrała w imponującym stylu), Aleksandra Bartoś kl. 2s - IIm, Aneta Kęcik kl. 2a - IVm, Patrycja Bobryk kl. Ic - VIIm, Karolina Florek kl. 2a - VIIIm, Anna Hemperek kl. 1c - IXm. Mimo, iż Magda Ptak i Ania Kamieniarz z klas III dobiegły w drugiej dziesiątce, nasze dziewczęta z gimnazjum zdobyły I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Jestem bardzo zadowolona ze startu naszych zawodniczek, nie z każdych zawodów przywozi się 6 pucharów!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

 

Opiekun Ewa Madejek