Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
week 9 24 25 26 27 28 29
Sukcesy w Konkursach Recytatorskich PDF Drukuj Email
niedziela, 20 maja 2012 22:55

W tym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział we wszystkich konkursach recytatorskich organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie, osiągając znaczące sukcesy.  O tym,  że niełatwo przygotować odpowiedni repertuar, przełamać tremę, zadowolić wymagające jury i być wybranym spośród bardzo licznego grona uczestniczących wiedzą doskonale  biorący udział, dlatego tym bardziej należą im się gratulacje.

Nie mogło być lepszego otwarcia  - sukces w  15 Jesiennym Konkursie Recytatorskim! Temat konkursu każdego roku jest inny, stąd większa trudność jesiennych zmagań , ponadto adresatem są  recytatorzy różnych grup wiekowych . Temat tegorocznej edycji : "Życie ukryte w słowach... pamiętniki, dzienniki, listy, wspomnienia". W powiatowym etapie tego konkursu wyróżnieni zostali: uczniowie klasy 2 B : Julia Niedziela, Rafał Adamczyk , Małgorzata Węglińska ( opiekun : p. Beata Ryszkowska - Stefanek ) oraz  Joanna Swiątkowska (opiekun p. Dorota Chołody),   natomiast LAUREATEM konkursu został Michał Stefanek - uczeń klasy 6 A, który na eliminacjach wojewódzkich dodatkowo otrzymał wyróżnienie - tym samym należy do grona 25 najlepszych recytatorów naszego województwa - jest to naprawdę znaczące osiągnięcie! Należy przypomnieć, że Michał bierze udział w konkursach recytatorskich od 2 klasy szkoły podstawowej i co roku uzyskuje  sukcesy.

W kwietniu w Wojewódzkim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Ukraińskiej. Celem konkursu jest poznanie literatury ukraińskiej w oryginale i przekładzie na język polski. Adresatem jest młodzież gimnazjalna ponadgimnazjalna i starsza. Wrażenia z udziału w tym konkursie są niezapomniane. W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim brały udział uczennice klasy 2 b: Bianka Furtas i Małgorzata Węglińska (opiekun p. Beata Ryszkowska - Stefanek).

W kwietniu uczniowie wzięli  udział w  VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia".  Wyróżnienie na etapie powiatowym uzyskała Julia Niedziela z kl. 2 b (opiekun p. Beata Ryszkowska - Stefanek).

Cieszymy się, że uczniowie biorą udział w konkurach, promują kulturę języka polskiego, upowszechniają kulturę słowa.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zmieniony: niedziela, 20 maja 2012 22:57