Rodzinnie... w hołdzie Konstytucji

Dnia 3 maja na placu przy Zespole Szkół nr 1 odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez MGOK w Opolu Lub przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piękna majowa pogoda sprawiła, że festyn cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta, którzy licznie przybyli aby wspólnie uczcić to święto.

Odbyły się turnieje i konkursy sportowe, pokaz akrobacji rowerowych oraz freestyle football, zawody latawcowe , konkursy dla dzieci i rodzin oraz występy artystyczne uczniów z zespołu Szkół nr 1 i nr 2. Część artystyczną festynu rozpoczął zespół  "Wega" z naszej szkoły a zaraz po nim wystąpiła Joanna Mazurkiewicz.  Piosenki patriotyczne, które usłyszeliśmy w ich wykonaniu podkreśliły charakter tego święta.

Następnie przed publicznością zaprezentowały się  trzy solistki z kl IB : Zuzia Szczupak, Hania Jurak oraz Maja Gołębiowska przygotowane przez panią Barbarę Kanię, a na zakończenie programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 zagrał zespół instrumentalny prowadzony przez pana Tadeusza Wróbla.

Występy naszych uczniów spotkały się  z dużym uznaniem ze strony publiczności, czego potwierdzeniem były liczne pochwały  za wysoki poziom artystyczny  oraz gromkie brawa.

Jolanta Szczupak