Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
week 5 1 2
week 9 24 25 26 27 28 29
Wizyta Deutsch Wagen

Pierwsze spotkanie z językiem niemieckim

Dnia 18 września 2013 r odwiedził  Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim  - Deutsch-Wagen-Tour - jeden z pięciu jeżdżących po Polsce samochodów promujących język niemiecki. Deutsch-Wagen-Tour przyjechał na zaproszenie pani Jolanty Szczupak, bowiem w tym roku szkolnym, w ramach zajęć świetlicowych prowadzonych przez panią J. Szczupak, uczniowie kl I rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

Inicjatywa ta spotkała się z dużą aprobatą ze strony rodziców, ponieważ znajomość języków obcych jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
Celem wizyty było więc spotkanie z uczniami kl I szkoły podstawowej, uczęszczającymi na świetlicę szkolną, aby poprzez  wspólną zabawę zachęcić ich do nauki języka niemieckiego. W czasie zajęć, prowadzonych w formie ciekawych i różnorodnych gier, zabaw, animacji językowych uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale mieli też okazję w aktywny sposób poznać tajniki języka niemieckiego. Lektorka w niekonwencjonalny i zabawny sposób przekazała uczniom szereg informacji o Niemczech i o języku niemieckim. Uczniowie byli zachwyceni i chętnie brali udział w zabawach i konkursach proponowanych przez lektorkę. Każdy uczestnik zajęć otrzymał odblask i koszulkę z logo Deutsch-Wagen-Tour.

Ta ogólnopolska akcja promowania języka niemieckiego, przygotowana przez Goethe- Institut, ma za zadanie pokazać, że nie taki ten język straszny  a przyswojenie sobie języka sąsiadów staje się coraz bardziej potrzebne we współczesnym świecie.
Zajęcia prowadzone w naszej szkole w pełni odzwierciedlały cele akcji, przekonując uczniów, że nauka języka obcego to nie tylko konieczność, ale również spora dawka przyjemności i zabawy.

Jolanta Szczupak