Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Wizyta Deutsch Wagen

Pierwsze spotkanie z językiem niemieckim

Dnia 18 września 2013 r odwiedził  Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim  - Deutsch-Wagen-Tour - jeden z pięciu jeżdżących po Polsce samochodów promujących język niemiecki. Deutsch-Wagen-Tour przyjechał na zaproszenie pani Jolanty Szczupak, bowiem w tym roku szkolnym, w ramach zajęć świetlicowych prowadzonych przez panią J. Szczupak, uczniowie kl I rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

 

Inicjatywa ta spotkała się z dużą aprobatą ze strony rodziców, ponieważ znajomość języków obcych jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
Celem wizyty było więc spotkanie z uczniami kl I szkoły podstawowej, uczęszczającymi na świetlicę szkolną, aby poprzez  wspólną zabawę zachęcić ich do nauki języka niemieckiego. W czasie zajęć, prowadzonych w formie ciekawych i różnorodnych gier, zabaw, animacji językowych uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale mieli też okazję w aktywny sposób poznać tajniki języka niemieckiego. Lektorka w niekonwencjonalny i zabawny sposób przekazała uczniom szereg informacji o Niemczech i o języku niemieckim. Uczniowie byli zachwyceni i chętnie brali udział w zabawach i konkursach proponowanych przez lektorkę. Każdy uczestnik zajęć otrzymał odblask i koszulkę z logo Deutsch-Wagen-Tour.

Ta ogólnopolska akcja promowania języka niemieckiego, przygotowana przez Goethe- Institut, ma za zadanie pokazać, że nie taki ten język straszny  a przyswojenie sobie języka sąsiadów staje się coraz bardziej potrzebne we współczesnym świecie.
Zajęcia prowadzone w naszej szkole w pełni odzwierciedlały cele akcji, przekonując uczniów, że nauka języka obcego to nie tylko konieczność, ale również spora dawka przyjemności i zabawy.

Jolanta Szczupak