Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Dni Teatru

Szkolne Dni Teatru na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. W tym roku obchodzone były przez dwa dni, podczas których uczniowie mogli obejrzeć 7 przedstawień i 3 prezentacje multimedialne, utrwalające wiedzę o jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki. Organizacją zajęli się wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczyciele pasjonaci.

W pierwszym dniu, po otwarciu Szkolnych Dni Teatru przez Panią Dyrektor Małgorzatę Kozak, obejrzeniu prezentacji, wysłuchaniu dwu piosenek przygotowanych przez kl. I pod kierunkiem Pani Jolanty Szczupak, przyszedł czas na  pierwsze przedstawienie pt. "Nasze polskie miasta" . Zostało przygotowane przez uczniów kl. 0 i Panią Grażynę Goździuk oraz wychowanków świetlicy z kl.I i Panią Alicje Dudkowską. Przypomniało ono walory miast polskich ich elementy historii i kultury.
Kolejną atrakcją było przedstawienie pt.: "Słoniątko", gdzie ukazane zostały perypetie wędrującego, ciekawskiego przez Afrykę małego słoniątka poszukującego akceptacji. Wszystkie dialogi prowadzone były w języku angielskim, co było dodatkowym utrudnieniem dla wykonawców. Tego ambitnego zadania podjęli się uczniowie z kl. VIa pod kierunkiem Pani Barbary Gołofit.
Następnym ciekawym spektaklem, podejmującym dylematy współczesnego świata - "książka czy współczesne nośniki wiedzy...?", było przedstawienie: "Sąd nad książką". Przygotowane zostało przez uczniów działających w Kole Przyjaciół Biblioteki oraz Panią Katarzynę Pietras i Marzenę Strawę.

Drugi dzień przyniósł również wiele pozytywnych wrażeń i wzruszeń.
Rozpoczęli go najmłodsi artyści z oddziału kl. 0 pod opieka Pani Doroty Bąk przedstawieniem: "Smok łakomczuch". Podbili serca wszystkich swoim wdziękiem i wieloma umiejętnościami. Duże wrażenie zrobił skomplikowany jak na taką grupę wiekową układ taneczny Krakowiaka. 
Następnie zaprezentowana została znana i lubiana przez dzieci baśń: "Śpiąca królewna". Odtwórcami ról byli uczniowie z kl. IIIb wychowankowie Pani Barbary Kani.
Równie ciekawe i lubiane okazało się "Ptasie Radio". Odtwórcami "ćwierkań, czyrkań, czykczyrikań" byli gimnazjaliści z kl. IIa i IIb pod kierunkiem Pani Hanny Ćwik.
Zwieńczeniem dwudniowych spotkań teatralnych było przedstawienie przygotowane przez Siostrę Klarę i uczniów kl. IIa, IIIa i IIIb pt.: "Szczęśliwy Książę". Przesłanie jakie niosło, było ponadczasowe i bardzo podobne do motta naszej szkoły, a są to słowa Kornela Makuszyńskiego: "Zawsze czynić dobro".
Miłym akcentem dla wszystkich młodych artystów była niespodzianka przygotowana w świetlicy szkolnej przez Radę Rodziców.

Elżbieta Nowak