Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
Dni Teatru

Szkolne Dni Teatru na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. W tym roku obchodzone były przez dwa dni, podczas których uczniowie mogli obejrzeć 7 przedstawień i 3 prezentacje multimedialne, utrwalające wiedzę o jednej z najpiękniejszych dziedzin sztuki. Organizacją zajęli się wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczyciele pasjonaci.

W pierwszym dniu, po otwarciu Szkolnych Dni Teatru przez Panią Dyrektor Małgorzatę Kozak, obejrzeniu prezentacji, wysłuchaniu dwu piosenek przygotowanych przez kl. I pod kierunkiem Pani Jolanty Szczupak, przyszedł czas na  pierwsze przedstawienie pt. "Nasze polskie miasta" . Zostało przygotowane przez uczniów kl. 0 i Panią Grażynę Goździuk oraz wychowanków świetlicy z kl.I i Panią Alicje Dudkowską. Przypomniało ono walory miast polskich ich elementy historii i kultury.
Kolejną atrakcją było przedstawienie pt.: "Słoniątko", gdzie ukazane zostały perypetie wędrującego, ciekawskiego przez Afrykę małego słoniątka poszukującego akceptacji. Wszystkie dialogi prowadzone były w języku angielskim, co było dodatkowym utrudnieniem dla wykonawców. Tego ambitnego zadania podjęli się uczniowie z kl. VIa pod kierunkiem Pani Barbary Gołofit.
Następnym ciekawym spektaklem, podejmującym dylematy współczesnego świata - "książka czy współczesne nośniki wiedzy...?", było przedstawienie: "Sąd nad książką". Przygotowane zostało przez uczniów działających w Kole Przyjaciół Biblioteki oraz Panią Katarzynę Pietras i Marzenę Strawę.

Drugi dzień przyniósł również wiele pozytywnych wrażeń i wzruszeń.
Rozpoczęli go najmłodsi artyści z oddziału kl. 0 pod opieka Pani Doroty Bąk przedstawieniem: "Smok łakomczuch". Podbili serca wszystkich swoim wdziękiem i wieloma umiejętnościami. Duże wrażenie zrobił skomplikowany jak na taką grupę wiekową układ taneczny Krakowiaka. 
Następnie zaprezentowana została znana i lubiana przez dzieci baśń: "Śpiąca królewna". Odtwórcami ról byli uczniowie z kl. IIIb wychowankowie Pani Barbary Kani.
Równie ciekawe i lubiane okazało się "Ptasie Radio". Odtwórcami "ćwierkań, czyrkań, czykczyrikań" byli gimnazjaliści z kl. IIa i IIb pod kierunkiem Pani Hanny Ćwik.
Zwieńczeniem dwudniowych spotkań teatralnych było przedstawienie przygotowane przez Siostrę Klarę i uczniów kl. IIa, IIIa i IIIb pt.: "Szczęśliwy Książę". Przesłanie jakie niosło, było ponadczasowe i bardzo podobne do motta naszej szkoły, a są to słowa Kornela Makuszyńskiego: "Zawsze czynić dobro".
Miłym akcentem dla wszystkich młodych artystów była niespodzianka przygotowana w świetlicy szkolnej przez Radę Rodziców.

Elżbieta Nowak