SIATKARZE UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO OLIMP OPOLE LUBELSKIE W ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 21-22.02.2015 roku odbył się w Białej Podlaskiej ostatni Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej chłopców. Drużyna UKS "Olimp" Opole Lubelskie po pokonaniu siatkarzy z MKS Kraśnik, Tempa Chełm i TPS SOS Lublin w stosunku 2:0 oraz przegraniu 1:2 z Serbinowem Biała Podlaska i 0:2 z Międzyrzecką Trójką Międzyrzec Podlaski zajęła III miejsce. Wcześniej w I Turnieju w Kraśniku zajęła również III miejsce. W II Turnieju rozgrywanym w Chełmie wygrywając ze wszystkimi najlepszymi drużynami z województwa zajęła I miejsce.  W III Turnieju, który został rozegrany w Opolu Lubelskim w dniach 24-25.01.2015 roku zajęła IV miejsce co oznaczało, że po zakończeniu rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w kategorii młodzik zespół z Opola Lubelskiego zajął III miejsce, które jest premiowane udziałem w ćwierćfinałowym turnieju o mistrzostwo Polski organizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

W turnieju w Białej Podlaskiej oprócz nagród dla najlepszych drużyn uhonorowano również najlepszych zawodników. W drużynie UKS ?Olimp? Opole Lubelskie działającej przy Zespole Szkół nr 1 wyróżniono za dobrą postawę Mateusza Szkutnickiego oraz za najlepszą grę w sezonie 21014/2015 Bartka Juraka. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki. Drużyna UKS Olimp wystąpiła w następującym składzie: Michał Frączek, Damian Jarosz, Bartłomiej Jurak, Wojtek Superson, Jakub Superson, Szczepański Miłosz, Maksymilian Szymczyk, Oskar Oszust, Mateusz Zugaj i Mateusz Szkutnicki. Wspomagali nas dopingiem również uczniowie klasy sportowej ? Rafał Kempiński i Ludwik Tupaj. W Turnieju Ćwierćfinałowym, który odbędzie się w dniach 20-22.03.2015r w Rzeszowie wezmą udział następujące zespoły: mistrz województwa Podkarpackiego, mistrz województwa Łódzkiego, wicemistrzowie województw Małopolskiego i Świętokrzyskiego oraz drużyny, które zajęły III miejsca z województw Podkarpackiego i Lubelskiego - UKS Olimp Opole Lubelskie. Dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej chłopców. Opiekunem zespołu UKS Olimp w sezonie 2014/2015 był Romuald Jurak. Życzymy naszym młodym siatkarzom sukcesu w nadchodzących zawodach i dodajmy, że już awans do tego etapu rozgrywek jest największym sukcesem Klubu w historii oraz jednym z największych w siatkówce opolskiej.