Jedynka Trzyma Formę

W piątek, 10 kwietna 2015 roku, Drużyna z Naszej Szkoły, uczestniczyła w Powiatowej Olimpiadzie "Szkoło Trzymaj Formę", zorganizowanej przez Panią Annę Lewandowską z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu Lubelskim. Do rywalizacji przystąpiło 9 gimnazjów z Niezdowa, Kluczkowic, Wilkowa, Chodla, Józefowa, Poniatowej, Karczmisk oraz "Dwójka" i "Jedynka" z Opola Lubelskiego. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach dotyczących zdrowego odżywiania (pytania teoretyczne i kalambury), a także sportowych. Mieli za zadanie pokonanie toru przeszkód z odbijaniem piłeczki pingpongowej, przeskakiwaniem przez ławeczkę, skakaniem na dużej uszatej piłce i rzucaniem do kosza.

Najdłuższą konkurencją sportową i wymagającą najwięcej siły było przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo ostra, ale Nasza Jedynka okazała się najlepsza. Otrzymaliśmy Puchar Starosty Opolskiego. Uczniowie, którzy tego dokonali, to reprezentujący klasę II S: Julka Brzozowska, Wiktoria Furdal, Ilona Kęcik, Bartek Jurak, Mateusz Zugaj i Wojtek Superson (Kapitan Drużyny). Pierwsze miejsce jest bardzo ważne, ale najważniejsze jest to, że uczniowie z Naszej Szkoły znają zasady zdrowego odżywiania i są bardzo wysportowani.

 

Opiekun Krystyna Flisiak