Kolejne sukcesy naszych solistek

Dnia 17 maja 2015r solistki z ZS nr 1: Zuzanna Szczupak, Joanna Mazurkiewicz (opiekun - p. Jolanta Szczupak) i Kamila Skotnicka (opiekun - p. Krystyna Piłat) wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złota Cyraneczka"  zorganizowanym w Józefowie nad Wisłą podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Sadów. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Opolskiego.
Solistki reprezentowały nie tylko naszą szkołę, ale przede wszystkim miasto i gminę Opole Lubelskie. Konkurowały między innymi z uczniami z gminy Łaziska, Wilków, Józefów i po raz kolejny Zuzia i Asia okazały się najlepsze, zdobywając I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Kamila Skotnicka zdobyła miejsce III.

Statuetki za I miejsca i nagrody rzeczowe wręczał laureatom osobiście Starosta Powiatu Opolskiego pan Zenon Rodzik w asyście Wójta Gminy Józefów pana Grzegorza Kapicy. Po wręczeniu nagród, Zuzia i Asia mogły ponownie zaprezentować swoje umiejętności wokalne, w  obecności wielu znakomitych gości przybyłych na to święto, takich jak: Marszałek Województwa Lubelskiego - pan Sławomir Sosnowski, Lubelski Kurator Oświaty - pan Krzysztof Babisz, Europoseł - pan Krzysztof Hetman i Poseł na Sejm RP - pan Jacek Czerniak, którzy również pogratulowali dziewczętom sukcesów.
Jolanta Szczupak