PŁYWACZKI W WOJEWÓDZTWIE

Za nami zmagania w zawodach pływackich pod patronatem Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. Uczniowie naszej szkoły startowali  w zawodach indywidualnych oraz w sztafetach.Drużyny dziewcząt ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zajęły II miejsce w sztafecie pływackiej na szczeblu powiatowym i awansowały do zawodów rejonowych. Chłopcy z gimnazjum wywalczyli III miejsce, a ze szkoły podstawowej ukończyli wyścig na V miejscu. Sztafety dziewcząt na zawodach rejonowych w Puławach uplasowały się na: III miejscu drużyna szkoły podstawowej, drużyna gimnazjalistek ukończyła zawody na V miejscu


W powiatowych zawodach indywidualnych Zespół Szkół nr 1 reprezentowali:

  • Katarzyna Czopek kl.6a - I miejsce w pływaniu stylem dowolnym
  • Gabriel Wicha kl.6b - II miejsce w stylu grzbietowym
  • Maciej Teresiński kl.6a - III miejsce w stylu grzbietowym
  • Agata Dacka kl.II s - I miejsce w pływaniu stylem klasycznym
  • Jakub Konior kl.IIs - II miejsce w stylu dowolnym

Wyżej wymienieni uczniowie uzyskali awans do zawodów rejonowych. Agata i Kasia stanęły na podium w zawodach rejonowych i uzyskały prawo do udziału w zawodach wojewódzkich w Zamościu. Dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony zajmując najwyższe miejsca w historii naszej szkoły w zawodach pływackich. Katarzyna Czopek zajęła VII miejsce w pływaniu stylem dowolnym uzyskując czas: 0:34,30, natomiast Agata Dacka zajęła VIII  miejsce w pływaniu stylem klasycznym z czasem: 0:41,03.

GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

I.Konior