Jedynka kibicuje najlepszym

Jak we wszystkim, tak i w sporcie młodzi ludzie potrzebują dobrych wzorców.
Od wielu lat w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. Same lekcje w-f to nie wszystko, ale zobaczyć prawdziwe gwiazdy sportu na żywo, obcować z nimi i  kibicować im razem z najwierniejszymi fanami, to wielkie przeżycie i  ważne wydarzenie osobiste dla każdego młodego  sportowca - to dopiero coś!

W grudniu nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły zorganizowali dla uczniów z klas sportowych wyjazd do Radomia na mecz Plus Ligi z zespołami z górnej półki - obecnego lidera tabeli Cerrad Czarni Radom z wielokrotnym Mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Gwiazd siatkówki nie brakowało.

Celem wyjazdu było propagowanie dyscypliny sportowej, jaką jest siatkówka, podziwianie swoich idoli i czerpanie z nich wzorców oraz umiejętność  odpowiedniego zachowania się na obiektach  sportowych poprzez kulturalny doping, a także integracja środowiska szkolnego.

Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć piłkę siatkową w najlepszym wydaniu, albowiem spotkały się drużyny, które grają w najwyższej lidze w Polsce.  Nie zawiedli się, mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Sam wynik pięciosetowy mówi o bardzo  wysokim poziomie tego spotkania .Dla uczniów naszej szkoły wyjazd na mecz siatkówki był niezwykłym przeżyciem. Wszyscy do ostatnich minut mocno kibicowali swoim  idolom.
Po zakończonym emocjonującym meczu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila dla naszych uczniów, którzy od razu  ruszyli w kierunku siatkarzy, aby zdobyć ich autografy i zrobić sobie upragnione zdjęcie ze swoim sportowym idolem.

Dopełnieniem wyjazdu była wspólna fotografia z siatkarzami i sponsorami Czarnych Radom. Niespodzianką dla nas było również wręczenie przez Panią Halinę Bąk Prezes CERRADU,  głównego sponsora Klubu z Radomia gadżetów dla każdego uczestnika naszego wyjazdu.
Mamy nadzieję, że nie raz pojedziemy jeszcze na mecz siatkówki i będziemy kibicować najlepszym sportowcom.

Gorąco dziękujemy za ciepłe przyjęcie w Radomiu Pani Halinie Bąk, Wojciechowi Stępniowi oraz wszystkim siatkarzom Cerradu  Czarnym Radom.

Teraz czas na sukcesy naszych szkolnych drużyn ;)

E. Madejek, zdjęcia- Jakub Zarzycki