Siatkarze Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim z brązowymi medalami Gimnazjady

Drugi rok z rzędu siatkarze naszego gimnazjum stanęli na podium w  Finale Wojewódzkim Gimnazjady. W roku ubiegłym zdobyli srebrny medal, a w tym roku stanęli na najniższym stopniu podium. W drodze do finału wojewódzkiego nasi siatkarze okazali się najlepsi w rozgrywkach powiatowych oraz w Finale Rejonowym, gdzie pozostawili w pokonanym polu mistrzów powiatów: puławskiego, ryckiego i lubartowskiego. W Finale Wojewódzkim Gimnazjady w piłce siatkowej, który odbył się w Biłgoraju w dniu 05.04.2016r nasi siatkarze przegrali po zaciętym pojedynku z głównymi faworytami do zwycięstwa - drużyną z gimnazjum w Międzyrzecu Podlaskim, wygrali zdecydowanie z drużyną z Zamościa i w meczu o brązowy medal pokonali zespół z gimnazjum z Chełma.

Zwycięzcami okazali się siatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy zdecydowanie pokonali zespół z gimnazjum z Kraśnika. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Michał Frączek, Jarosz Damian, Jurak Bartłomiej, Oszust Oskar, Superson Wojciech, Szkutnicki Mateusz, Konior Jakub, Pętek Grzegorz i Rosołowski Łukasz. Opiekunem był Jurak Romuald.