Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31
MEGA MISJA w naszej szkole

Czym jest "Mega Misja"? To nieodpłatny, ogólnopolski program edukacyjny kierowany do szkół podstawowych, w których działają szkolne świetlice. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów.
W czerwcu 2016 roku nasza szkoła zakwalifikowało się do programu nowoczesnej edukacji Mega-Misja. Tak więc 1 września rozpoczęliśmy  edukację cyfrową razem z Fundacją Orange. Przez okres 10 miesięcy dzieci w świetlicy szkolnej będą doświadczać mega przygody z Julką, Kubą i Psotnikiem - bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowym laboratorium. Podczas zajęć pozalekcyjnych w świetlicach szkolnych uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z Internetu i cyfrowych technologii. Uczestnicy programu Mega-Misja dowiedzą się m.in.: jak dbać o swoją anonimowość w sieci, jak unikać niebezpieczeństw oraz jak kulturalnie  zachować się by odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych.

Za rzetelne wykonywanie zlecanych zadań świetlica otrzymuje od Fundacji Orange nagrody, m.in.: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki. Autorom programu zależy na tym, aby najmłodsi uczniowie byli bezpiecznymi użytkownikami Internetu i cyfrowych technologii. Natomiast nauczyciele dzięki sprawdzonym materiałom będą mogli prowadzić nowoczesne zajęcia świetlicowe.

Link strony, na której można śledzić nasze dokonania https://megamisja.pl/

To jest nasza Mega-Misja

Film, który zadecydował o naszym starcie w programie Mega Misja - kliknij


Relacja 1
Witamy wszystkich serdecznie. 12 września rozpoczęliśmy naszą przygodę z internetowymi przyjaciółmi: Julką i Kubą. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały dnia, by zmierzyć się z zadaniami jakie stawia im Mega Misja. Radość zapanowała w całej grupie, humory dopisywały a obejrzany film stał się zachętą do pomocy bliźniakom. Efektem pracy był barwny kolaż, na którym pojawiły się pytania odnośnie żółwia oraz źródła informacji,  gdzie można znaleźć odpowiedz4. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, dało się zauważyć w nich moc - MEGA MOC. Teraz czekają na kolejne zadania.Relacja 2
Kolejne spotkanie przeniosło nas myślami w daleką podróż. Poznaliśmy bliżej dwie wyspy: Sycylię i Islandię.Pracując w dwóch grupach szukaliśmy ciekawych informacji o tych wyspach. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali zdjęcia, jakie udało się dzieciom odszukać w Internecie. Po omówieniu i analizie pracy w grupach nadszedł czas na głosowanie - czy będzie to podróż do Sycylii czy Islandii? Jedni polecali Sycylię - 14 osób, inni Islandię - 10 osób. Było ciekawie i zabawnie. Efektem były plakaty o każdej z wysp oraz wypisane źródła, gdzie możemy odszukać informację na ich temat.

Emilia Gorajek-Kosowska, Elżbieta Borowska