Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31
Warsztaty "W Świecie Muzyki"

W piątek, 2 grudnia, uczniowie grup świetlicowych III A oraz III B pod opieką Anny Kustrzepy i Emilii Gorajek-Kosowskiej uczestniczyli  w warsztatach "W Świecie muzyki" prowadzonych przez instruktorów OCK. Na warsztatach spotkaliśmy się z rytmem, muzyką, śpiewem a nade wszystko z dobrą zabawa. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w próbie zagrania na perkusji czy pianinie. Poznali podstawowe elementy składowe perkusji takie jak: bęben wielki, werbel, floor-tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash.

Wielką niespodziankę mieli w studiu nagrań, gdzie odtwarzane były zaśpiewane przez dzieci piosenki i odgłosy z różnymi efektami np. echa, postaci z bajek czy symulacji pomieszczeń. Dowiedzieli się także, że śpiewu należy się również uczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Ponieważ śpiewa się całym ciałem, pani instruktor przeprowadziła z nami rozgrzewkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzach precyzyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia emisyjne i dykcji.

Kolejnym pomieszczeniem była sala kinowa. Na sali poznaliśmy brzmienie gitary elektrycznej, gitary strunowej, saksofonu, klarnetu, fortepianu oraz rzadko spotykanego kontrabasu akustycznego. Każdy instrument został nam opisany oraz dokładnie poznaliśmy historię jego powstania. Zajęcia w sali kinowej zakończyły się niespodzianką. Zostały zgaszone światła i puszczono muzykę, a uczniowie poczuli się jak na prawdziwym  koncercie. Wtedy to instruktor podszedł do stołu mikserskiego i pokazał nam światła ruchome, efekt stroboskopowy z szybko zmieniającymi się kolorami. Efekty dopełniła biała sceniczna para...
Warsztaty te miały zachęcić uczniów do odkrywania u siebie zdolności artystycznych.

Anna Kustrzepa, Emilia Gorajek-Kosowska