Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Pasowanie na "Wesołego Świetliczaka"

W dniu 29. 10. 2015r. w świetlicy szkolnej oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystość pasowania na "Wesołego Świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci , które we wrześniu przekroczyły próg świetlicy. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w świetlicy. Śpiewały, recytowały wiersze, zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich panie wychowawczynie. Po skończonych konkurencjach, które dzieci wykonały bezbłędnie, złożyły Uroczystą Przysięgę, a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania przez  p. kierownik Elżbietę Nowak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Więcej…
 
Plan pracy Świetlicy Szkolnej

Kliknij poniższy link aby pobrać lub wyświetlić plan pracy Świetlicy Szkolnej w bieżącym roku szkolnym

Plan pracy Świetlicy 2015/15

 
Harmonogram dowozów

Harmonogram dowozów  w Zespole Szkół nr1 w Opolu Lubelskim

w roku szkolnym 2015/2016

ZOBACZ ZAKŁADKĘ "Więcej"

Więcej…
 
Zapisy do Świetlicy Szkolnej

Informujemy, że zapisy do świetlicy szkolnej trwają do 25 sierpnia br. Uprzejmie prosimy Rodziców o zachowanie w.w. terminu.

 
Śladami Koziołka Matołka

Podążając śladami Koziołka Matołka, uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali 24 maja 2015 r, w ramach zajęć świetlicowych, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Na wszystkich  czekała niezwykła wystawa pt. "Bajkowy świat"  utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Quizy, zagadki, rebusy, tory przeszkód przygotowane przez wróżkę oraz udział w warsztatach animacyjnych, bardzo uatrakcyjniły pobyt w ECB i dostarczyły wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Dopełnieniem wizyty w ECB był film w kinie "Szkatułka" pt. "Happy wkręt".

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Niemiecki jest prosty

Pod takim hasłem, odbył się już po raz drugi, konkurs z języka niemieckiego dla uczniów z klasy II  uczęszczających na świetlicę szkolną do grupy II A. Od września 2014/2015 r uczniowie ci kontynuowali naukę języka niemieckiego w ramach zajęć świetlicowych, a na zakończenie wzięli udział w konkursie ph. "Deutsch ist einfach", który był dla nich okazją do sprawdzenia swojej wiedzy.
Wyniki konkursu były bardzo imponujące, ponieważ połowa osób rozwiązała konkursowy test na poziomie przekraczającym 90 %,  a 8 osób na poziomie przekraczającym 80 %.  Pozostali uczniowie osiągnęli również  bardzo wysokie wyniki.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 15 maja 2015 odbyła się kolejna edycja festiwalu "Majowe śpiewanie".
Festiwal  organizowany jest cyklicznie co roku  z udziałem uczniów naszej świetlicy, którzy prezentują się wokalnie śpiewając wybrane piosenki dziecięce.
Przemiła atmosfera, wysoki poziom artystów był dowodem na to że Dzieci tworzą ten Festiwal . Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

 
Drugie życie śmieci

W świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs "Sztuka ze śmieci". Adresowany był do wychowanków świetlicy naszej szkoły. Zgłoszonych zostało 32 prace, głównie uczniów z klas zerowych.
Pomysłowość, kreatywne zastosowanie materiałów- śmieci i wykonanie prac, zaskoczyły jury, które przyznało następujące miejsca:
I miejsce Szymon Pastuszko kl.0
I miejsce Nela Troczyńska kl.0
II miejsce Weronika Bednarz kl.0
II miejsce Malwina Walczak kl.0
III miejsce Kacper Konopa kl.0
III miejsce Andżelika Kwaśniak kl.I
Wyróżnienie Julia Nowomiejska kl.0
Wyróżnienie Gabriela Gałan kl.0
Wyróżnienie Jakub Madejek kl.0

 
SZANOWNI RODZICE!

Prosimy o zapisywanie dzieci do świetlicy szkolnej

na ROK SZKOLNY 2015/2016.

Termin składania kart przyjęcia ucznia do świetlicy szkolnej

do 25 sierpnia 2015r.

Kartę można pobrać ze strony internetowej szkoły,

sekretariatu lub od wychowawcy świetlicy.

Złożyć ją można w sekretariacie szkoły

lub u każdego wychowawcy ze świetlicy.


POBIERZ KARTĘ

 
Zachować tradycję

Pamiętając o zwyczajach Świat Wielkanocnych, zorganizowany został w naszej szkole kiermasz. Odbył się on 25 marca 2015r.na hollu głównym szkoły, gdzie przyciągał uwagę wszystkich wchodzących do szkoły. Zgromadził prace uczniów, które zostały wykonane przez wychowanków świetlicy i członków Szkolnego Koła Caritas. Najpiękniejsze były pisanki wykonane różnymi technikami, stroiki i kartki. Dużym powodzeniem cieszyły się też wielkanocne ciasta: babki, babeczki, mazurki i rogaliki.

Elżbieta Nowak

Więcej…
 
Szkolny Dzień Teatru - w Roku Teatru Polskiego

Szkolny Dzień Teatru obchodzony był w naszej szkole 26 marca 2015r.
Doskonale wpisał się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Roku Teatru Polskiego, który narodził się 250 lat temu w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć sześć przedstawień szkolnych i jedno z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim oraz wziąć udział w imprezie towarzyszącej- konkursie pt. "Kukiełka na łyżce".
Wszystkie prezentowane przedstawienia miały oryginalny i niepowtarzalny charakter. Przygotowane zostały z dużą starannością i dbałością o stroje, scenografię, ruch, muzykę, dobór scenariusza.

Więcej…
 
Wiosenne wierszowanie

Dnia 19 marca 2015r.w grupach przedszkolnych, w ramach zajęć świetlicowych, odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosenne wierszowanie".

W konkursie udział wzięło dwunastu uczestników, którzy przygotowali wiersze znanych polskich poetów. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane, podkreślone ubiorem, który przypominał o nadchodzącej wiośnie. Publiczność składająca się z rodziców, wychowawców świetlicy oraz dzieci oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki.

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła dzieciom pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak.

Wychowawcy świetlicy grup "0"


 
Sami zrobimy pizzę

Pizza to chyba najbardziej znana potrawa z kuchni włoskiej, która zagościła w Polsce na dobre w wyrafinowanych restauracjach jak i przydrożnych barkach.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy,  z klas III, IV, V Szkoły Podstawowej mieli okazję spróbowania swoich sił w samodzielnym wykonaniu tej potrawy - w Piwnicy Smaku. Zadanie nie okazało się zbyt trudne, a samodzielny dobór składników spowodował, że  była bardzo pyszna.

Więcej…
 
Kochamy nasze Babcie i Dziadków

Żartobliwie rzecz ujmując: "babcia i dziadek to instytucja charytatywna, czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy rodziców" a poważnie mówiąc, babcia i dziadek to, obok rodziców, najważniejsze osoby w życiu dziecka. Pamiętali o tym uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy II A i w ramach zajęć świetlicowych przygotowali dla swoich babć i dziadków wspaniałą część artystyczną, która odbyła się 30 stycznia 2015 r. Program artystyczny był bardzo urozmaicony: były wiersze, życzenia, kawały, scenki kabaretowe oraz piosenki. Dzieci chciały w ten sposób wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków i  podziękować im za wszystko. Nie zabrakło też upominków wykonanych własnoręcznie przez uczniów

Więcej…
 
Mikołajkowy prezent

Z okazji Mikołajek, uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy IIA, wzięli udział w dniu 05.12.2014 r w wycieczce do Lublina. Dużą frajdę sprawiła dzieciom wizyta w Mini Fabryce Słodyczy "Cukier Lukier" - miejsca pełnego różnych słodkości o przeróżnych kształtach, kolorach  i smakach. Podczas warsztatów cukierniczych, w których  uczestniczyli, na własne oczy zobaczyli, jak od podstaw powstają cukierki oraz lizaki, a następnie samodzielnie wykonali własne lizaki dla siebie i swoich bliskich, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji.. Na zakończenie otrzymali jeszcze kolejną słodką niespodziankę w postaci torebki przepysznych cukierków.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL