Co słychać w świetlicy


Majowe śpiewanie

20 maja 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się cyklicznie festiwal "Majowe śpiewanie" Uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne śpiewając znane utwory znane z książek, bajek oraz filmów skierowanych do najmłodszych.Uczestnicy festiwalu oraz licznie zgromadzona publiczność w muzycznej atmosferze miło spędzili czas. Wszyscy uczestnicy festiwalu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Więcej…
 
Świetliczaki z wizytą w Bibliotece Publicznej

W dniu 16 maja 2016 r. uczniowie klas pierwszych ZS nr 1 uczęszczający na zajęcia świetlicy szkolnej w grupie I B i I C  udali się  pod opieką wychowawców świetlicy  do Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Uczniowie zwiedzili budynek  biblioteki, zapoznali się z pracą bibliotekarzy oraz poznali księgozbiór w dziale dziecięcym.

Dodatkową atrakcją dla dzieci  były występy ich rówieśników ze szkoły podstawowej w Niezdowie. Pierwszoklasiści z Niezdowa zaprezentowali fragmenty znanych bajek. Zadaniem naszych uczniów było odgadywanie tytułów zaprezentowanych baśni. Zabawa okazała się niemałą atrakcją dla pierwszaków.

Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy zainteresowany uczeń wypożyczył sobie wybraną książkę do domu.  Spacer w drodze powrotnej do szkoły był czasem wymiany spostrzeżeń ze zwiedzania biblioteki.

Wychowawcy świetlicy

Więcej…
 
Wiosna w wierszu i piosence

W dniu 27 kwietnia 2016r. w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystość pt."Wiosna w wierszu i piosence". Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Uczestnicy konkursu wystąpili w starannie dobranych strojach z rekwizytami wiosny. Na uroczystość przybyła p. kierownik świetlicy Elżbieta Nowak oraz rodzice, którzy gromkimi brawami nagradzali występy dzieci. Celem uroczystości było zainteresowanie dzieci poezją i zachęcenie do występów na scenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wychowawcy świetlicy oddziału przedszkolnego

 

Więcej…
 
Powitanie wiosny

Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej,  które uczęszczają na świetlicę szkolną,  pierwszy dzień wiosny spędziły w oczekiwaniu na spacer nad rzekę. Dzieci zaniosły ,,Marzannę" symbolizującą pożegnanie zimy nad rzekę Leonkę położoną niedaleko szkoły. Kukłę ze słomy, zdobioną wstążkami i koralami wykonała mama jednej z uczennic, Maria Nowomiejska. Kukła prezentowała się bardzo okazale, a dzieci z radością pożegnały z nią zimę i przywitały wiosnę.

Wychowawcy grup świetlicowych

Więcej…
 
Dzień Teatru

Kolejna impreza, która odbyła się 21 marca - to Szkolny Dzień Teatru. W zakładce "Więcej..." - fotoreportaż. Zapraszamy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL