Co słychać w świetlicy


Najlepsi z języka niemieckiego

Od września roku szkolnego 2013/2014 uczniowie z klasy I grupa I b uczęszczali na zajęcia z języka niemieckiego, które prowadzone były w ramach zajęć świetlicowych. Na zakończenie tych zajęć odbył się konkurs pod hasłem "Deutsch ist einfach", dzięki któremu uczniowie mogli wykazać się opanowaniem podstaw języka niemieckiego oraz utrwalić słownictwo.

Więcej…
 
Wycieczka w nagrodę
niedziela, 22 czerwca 2014 00:00

W dniu 14.06.2014 r uczniowie z klasy I, uczęszczający na świetlicę szkolną, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz na Farmę Iluzji. Była to nagroda za systematyczne uczęszczanie na świetlicę oraz aktywny udział w zajęciach świetlicowych.  Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły samoloty oraz śmigłowce będące ekspozycją muzeum, a dopełnieniem  tej części wycieczki było wejście do samolotu Jak 40, a dla rodziców - opiekunów - spotkanie z  jedynym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.
Natomiast Farma Iluzji była miejscem beztroskiej zabawy i rozrywki połączonej z  pokazem iluzjonistycznym z udziałem naszych dzieci.
Nawet kapryśna pogoda nie zepsuła nikomu zabawy.

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Spotkanie z lekarzem pediatrą

W dniu 16.06.2014 r uczniowie z kl I uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą  - panią Renata Miotłą. Pani Renata opowiedziała uczniom o swojej pracy, uświadamiała, jak dbać o własne zdrowie, jak należy zachowywać się podczas spożywania posiłków i jakim schorzeniom/ urazom można ulec, gdy ktoś niewłaściwie zachowuje się podczas jedzenia.  Przytaczała przy tym konkretne przykłady zachorowań dzieci w różnym wieku, co podkreślało powagę jej słów.
Pani Doktor uczulała również dzieci na odpowiednią ochronę organizmu podczas upałów i konieczność noszenia okularów czy tez aparatu ortodontycznego, jeśli lekarz zaleci.

Więcej…
 
Uwaga Rodzice!

Zapisy do Świetlicy

Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim

Można ich dokonywać po wcześniejszym wypełnieniu Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej i złożeniu jej w sekretariacie szkoły, w świetlicy lub u wychowawcy klasy - od dnia dzisiejszego do 25 sierpnia 2014r.

Prosimy o przestrzeganie terminu z powodów organizacyjnych

Kartę zgłoszenia oraz pozostałe dokumenty dotyczące świetlicy szkolnej można pobrać w zakładce Dokumenty - Świetlica lub klikając tutaj

 
Na niebiesko dla autyzmu

Kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - zaburzenia, które dotyka obecnie co najmniej 1 na 300 dzieci w Polsce.
2 kwietnia 2014r. dzieci z grupy integracyjnej i specjalnej wzięły udział w ogólnoświatowej akcji "Na niebiesko dla autyzmu". Tego dnia wszyscy mieli na sobie coś w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL