Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Marzec 2023 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31
Biblioteka
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Poezji zorganizowanym przez MGBP w Opolu Lubelskim. Młodzież czytała wiersze pisarzy lubelskich i o tematyce Lublina z okazji "700-lecia Lublina". Ponadto zaprezentowali twórczość poetki regionalnej Haliny Struzik-Rudzik. Uczniowie w miłej atmosferze wysłuchali także wierszy zaprezentowanych przez kolegów z innych szkół.

Zobacz zdjęcia
 
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w bibliotece szkolnej na początku drugiego semestru odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy IA i IB szkoły podstawowej.
Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z zasadami i regulaminem wypożyczania książek oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie "O poszanowaniu książek". Dodatkową atrakcją była inscenizacja pt. ,,Szanujmy książki" w wykonaniu uczniów z Bibliotecznego Koła Miłośników Książki i Koła Teatralnego oraz drobne upominki (książeczki i zakładki) od współpracujących z biblioteką księgarni. Nowi czytelnicy biblioteki wypożyczyli pierwsze książki, w dokonaniu wyboru pomogli im starsi koledzy z Koła Miłośników Książki.

Więcej…
 
PORANEK Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM

17 października uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym ,,Poranku z Kornelem Makuszyńskim" zorganizowanym przez biblioteczne Koło Miłośników Książki. Prowadzącymi imprezę byli uczniowie klasy VI C : Martyna Szczypa i Piotr Świerzak. W imprezie brali również udział uczniowie klas młodszych: Kacper Kozak, Michał Karaś, Julia Rola, Antoni Śliwa, Szymon Fiuk, Amelia Stochmal, Jagoda Drozdowska, Agata Odymała, Diana Januszek, Mikołaj Pruchniak.

Piosenki o książkach i o Patronie szkoły zaśpiewały Joanna Piasecka i Zuzanna Szczupak z zespołu Wega. Ciekawostki o Kornelu w formie prezentacji multimedialnej przygotowały uczennice klas VI: Maja Gołębiewska, Hanna Jurak i Gabriela Błaszczyńska oraz Zuzanna Szczupak i Martyna Lejwoda. Własną twórczość o Kornelu i jego książkowych bohaterach zaprezentowały: Antonina Dudek, Agnieszka Kłak, Klaudia Czarnota, Aleksandra Rak i Maja Gołębiewska.

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2016

3 września 2016 roku o godzinie 10.00

na skwerku przy ul. Ogrodowej w Opolu Lubelskim

odbędzie się

NARODOWE CZYTANIE

,,QUO VADIS" HENRYKA SIENKIEWICZA

Pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej

W naszym mieście patronat nad akcją objął Burmistrz Opola Lubelskiego.

Jak co roku Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim włącza się aktywnie
w przebieg akcji Narodowego Czytania. Zapraszamy chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w głośnym czytaniu fragmentów powieści oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

więcej na stronie OCK - kliknij tutaj

 

 
"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla szkoły podstawowej podsumowującą roczny program "Książki naszych marzeń" połączoną z ogólnopolską akcją "Jak nie czytam, jak czytam", podczas której został ustanowiony "rekord czytania" w naszej szkole.
Podczas imprezy zostały także wręczone nagrody Mistrzom Pięknego Czytania, biorącym udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Więcej…
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczyste ,,Pasowanie na Czytelnika" na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku szkolnym odbyło się w dniach:
17.12. 2015 - kl. I A
13.01.2016 - kl. I C
15.01.2016 - kl. I B
26.01.2016 - kl. I D

Specjalnie na tę okazję biblioteka wraz ze Szkolnym Kołem Miłośników Książki  przygotowała inscenizację pt. ,,Szanujmy książki" Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:

Więcej…
 

w Jedynce

Biblioteka szkolna przystąpiła do dwóch ogólnopolskich programów "Książki naszych marzeń" - program przeznaczony dla szkoły podstawowej. Jak pisaliśmy w poprzednim artykule biblioteka, we współpracy ze środowiskiem lokalnym,  podjęła działania czytelnicze "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego". Kolejne klasy, które wzięły udział w czytaniu to kl. V C - której czytaliśmy "Szaleństwa Panny Ewy" oraz kl. III A, która wysłuchała bajek z książki K. Makuszyńskiego pt. "Bardzo dziwne bajki", czytanych przez Panią psycholog Iwonę Bidzińską i Panią pedagog Jolantę Michałowską.

Więcej…
 
Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego

Biblioteka szkolna przystąpiła do dwóch ogólnopolskich programów ,,Książki naszych marzeń" - program przeznaczony dla szkoły podstawowej i do Ogólnopolskiego programu rozwoju czytelnictwa - dla całej społeczności szkolnej. W związku z wymienionymi akcjami biblioteka, we współpracy ze środowiskiem lokalnym,  podjęła działania czytelnicze ,,Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego" - jest to akcja promująca czytanie oraz twórczość naszego Patrona. Czytamy w każdy poniedziałek na lekcjach wychowawczych poszczególnym klasom wg ustalonego harmonogramu. Czytają goście zaproszeni z różnych instytucji. W spotkaniach uczestniczyły już klasy: IV A, IV B, IV C, którym czytali: Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Dariusz Wróbel, Pani Dyrektor Małgorzata Kozak, Pani Bogumiła Pluta, Pani Justyna Kocon, Pani Grażyna Strawa, Pani Elżbieta Złotocha. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i uznaniem ze strony zaproszonych gości.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

26 marca Biblioteka szkolna w ramach współpracy zorganizowała wyjście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim na spotkanie  z autorem książek dla dzieci i młodzieży, anglistą, tłumaczem Pawłem Beręsewiczem. Jego najbardziej znane książki to seria o rodzinie Ciumków, powieści: "Tajemnica człowieka z blizną", "A niech to czykolada!", "Czy wojna jest dla dziewczyn?", "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" oraz "Wszystkie lajki Marczuka". Autor wśród licznych nagród i wyróżnień, otrzymał za swoją twórczość Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrody w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Więcej…
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Tradycyjnie, jak co roku, na przełomie grudnia i stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W tym roku szkolnym do grona czytelników biblioteki zostali przyjęci uczniowie kl I A, B, C i D szkoły podstawowej. Pierwszaki wraz z wychowawcami  obejrzały inscenizację Pt. "Szanujmy książki" przygotowaną przez uczennice kl. VI B z Koła Miłośników Książki. Nowi czytelnicy zapoznali się z zasadami i regulaminem wypożyczania książek oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie  "O poszanowaniu książek". Na pamiątkę pierwszego spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci zakładek, płyt, notesików ufundowane przez współpracujące z biblioteką księgarnie Livre i Exlibris oraz słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Każdy uczeń wypożyczył samodzielnie książkę do domu.

Więcej…