Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31
Biblioteka
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Poezji zorganizowanym przez MGBP w Opolu Lubelskim. Młodzież czytała wiersze pisarzy lubelskich i o tematyce Lublina z okazji "700-lecia Lublina". Ponadto zaprezentowali twórczość poetki regionalnej Haliny Struzik-Rudzik. Uczniowie w miłej atmosferze wysłuchali także wierszy zaprezentowanych przez kolegów z innych szkół.

Zobacz zdjęcia
 
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w bibliotece szkolnej na początku drugiego semestru odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy IA i IB szkoły podstawowej.
Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z zasadami i regulaminem wypożyczania książek oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie "O poszanowaniu książek". Dodatkową atrakcją była inscenizacja pt. ,,Szanujmy książki" w wykonaniu uczniów z Bibliotecznego Koła Miłośników Książki i Koła Teatralnego oraz drobne upominki (książeczki i zakładki) od współpracujących z biblioteką księgarni. Nowi czytelnicy biblioteki wypożyczyli pierwsze książki, w dokonaniu wyboru pomogli im starsi koledzy z Koła Miłośników Książki.

Więcej…
 
PORANEK Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM

17 października uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym ,,Poranku z Kornelem Makuszyńskim" zorganizowanym przez biblioteczne Koło Miłośników Książki. Prowadzącymi imprezę byli uczniowie klasy VI C : Martyna Szczypa i Piotr Świerzak. W imprezie brali również udział uczniowie klas młodszych: Kacper Kozak, Michał Karaś, Julia Rola, Antoni Śliwa, Szymon Fiuk, Amelia Stochmal, Jagoda Drozdowska, Agata Odymała, Diana Januszek, Mikołaj Pruchniak.

Piosenki o książkach i o Patronie szkoły zaśpiewały Joanna Piasecka i Zuzanna Szczupak z zespołu Wega. Ciekawostki o Kornelu w formie prezentacji multimedialnej przygotowały uczennice klas VI: Maja Gołębiewska, Hanna Jurak i Gabriela Błaszczyńska oraz Zuzanna Szczupak i Martyna Lejwoda. Własną twórczość o Kornelu i jego książkowych bohaterach zaprezentowały: Antonina Dudek, Agnieszka Kłak, Klaudia Czarnota, Aleksandra Rak i Maja Gołębiewska.

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2016

3 września 2016 roku o godzinie 10.00

na skwerku przy ul. Ogrodowej w Opolu Lubelskim

odbędzie się

NARODOWE CZYTANIE

,,QUO VADIS" HENRYKA SIENKIEWICZA

Pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej

W naszym mieście patronat nad akcją objął Burmistrz Opola Lubelskiego.

Jak co roku Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim włącza się aktywnie
w przebieg akcji Narodowego Czytania. Zapraszamy chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w głośnym czytaniu fragmentów powieści oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

więcej na stronie OCK - kliknij tutaj

 

 
"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla szkoły podstawowej podsumowującą roczny program "Książki naszych marzeń" połączoną z ogólnopolską akcją "Jak nie czytam, jak czytam", podczas której został ustanowiony "rekord czytania" w naszej szkole.
Podczas imprezy zostały także wręczone nagrody Mistrzom Pięknego Czytania, biorącym udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Więcej…
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczyste ,,Pasowanie na Czytelnika" na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku szkolnym odbyło się w dniach:
17.12. 2015 - kl. I A
13.01.2016 - kl. I C
15.01.2016 - kl. I B
26.01.2016 - kl. I D

Specjalnie na tę okazję biblioteka wraz ze Szkolnym Kołem Miłośników Książki  przygotowała inscenizację pt. ,,Szanujmy książki" Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:

Więcej…
 

w Jedynce

Biblioteka szkolna przystąpiła do dwóch ogólnopolskich programów "Książki naszych marzeń" - program przeznaczony dla szkoły podstawowej. Jak pisaliśmy w poprzednim artykule biblioteka, we współpracy ze środowiskiem lokalnym,  podjęła działania czytelnicze "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego". Kolejne klasy, które wzięły udział w czytaniu to kl. V C - której czytaliśmy "Szaleństwa Panny Ewy" oraz kl. III A, która wysłuchała bajek z książki K. Makuszyńskiego pt. "Bardzo dziwne bajki", czytanych przez Panią psycholog Iwonę Bidzińską i Panią pedagog Jolantę Michałowską.

Więcej…
 
Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego

Biblioteka szkolna przystąpiła do dwóch ogólnopolskich programów ,,Książki naszych marzeń" - program przeznaczony dla szkoły podstawowej i do Ogólnopolskiego programu rozwoju czytelnictwa - dla całej społeczności szkolnej. W związku z wymienionymi akcjami biblioteka, we współpracy ze środowiskiem lokalnym,  podjęła działania czytelnicze ,,Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego" - jest to akcja promująca czytanie oraz twórczość naszego Patrona. Czytamy w każdy poniedziałek na lekcjach wychowawczych poszczególnym klasom wg ustalonego harmonogramu. Czytają goście zaproszeni z różnych instytucji. W spotkaniach uczestniczyły już klasy: IV A, IV B, IV C, którym czytali: Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Dariusz Wróbel, Pani Dyrektor Małgorzata Kozak, Pani Bogumiła Pluta, Pani Justyna Kocon, Pani Grażyna Strawa, Pani Elżbieta Złotocha. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i uznaniem ze strony zaproszonych gości.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

26 marca Biblioteka szkolna w ramach współpracy zorganizowała wyjście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim na spotkanie  z autorem książek dla dzieci i młodzieży, anglistą, tłumaczem Pawłem Beręsewiczem. Jego najbardziej znane książki to seria o rodzinie Ciumków, powieści: "Tajemnica człowieka z blizną", "A niech to czykolada!", "Czy wojna jest dla dziewczyn?", "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" oraz "Wszystkie lajki Marczuka". Autor wśród licznych nagród i wyróżnień, otrzymał za swoją twórczość Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrody w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Więcej…
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Tradycyjnie, jak co roku, na przełomie grudnia i stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W tym roku szkolnym do grona czytelników biblioteki zostali przyjęci uczniowie kl I A, B, C i D szkoły podstawowej. Pierwszaki wraz z wychowawcami  obejrzały inscenizację Pt. "Szanujmy książki" przygotowaną przez uczennice kl. VI B z Koła Miłośników Książki. Nowi czytelnicy zapoznali się z zasadami i regulaminem wypożyczania książek oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie  "O poszanowaniu książek". Na pamiątkę pierwszego spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci zakładek, płyt, notesików ufundowane przez współpracujące z biblioteką księgarnie Livre i Exlibris oraz słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Każdy uczeń wypożyczył samodzielnie książkę do domu.

Więcej…