Aktualności


Siatkarze Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim z brązowymi medalami Gimnazjady

Drugi rok z rzędu siatkarze naszego gimnazjum stanęli na podium w  Finale Wojewódzkim Gimnazjady. W roku ubiegłym zdobyli srebrny medal, a w tym roku stanęli na najniższym stopniu podium. W drodze do finału wojewódzkiego nasi siatkarze okazali się najlepsi w rozgrywkach powiatowych oraz w Finale Rejonowym, gdzie pozostawili w pokonanym polu mistrzów powiatów: puławskiego, ryckiego i lubartowskiego. W Finale Wojewódzkim Gimnazjady w piłce siatkowej, który odbył się w Biłgoraju w dniu 05.04.2016r nasi siatkarze przegrali po zaciętym pojedynku z głównymi faworytami do zwycięstwa - drużyną z gimnazjum w Międzyrzecu Podlaskim, wygrali zdecydowanie z drużyną z Zamościa i w meczu o brązowy medal pokonali zespół z gimnazjum z Chełma.

Więcej…
 
GIMNAZJADA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Zakończyły się zmagania w ulubionej przez uczniów ZS nr 1  dyscyplinie sportu - piłce siatkowej. Pierwszy etap rozgrywek odbył się w naszej szkole. W zmaganiach na etapie powiatowym brało udział 7 drużyn. I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbyły się w Puławach. Do tego etapu awansowało cztery drużyny. Zespół naszej szkoły po wygranym meczu 2:0 z Gimnazjum z Kocka, w finale spotkał się z gospodyniami - dziewczętami z Gimnazjum nr 4 w Puławach. Nasze siatkarki zagrały bardzo dobrym meczu, niestety musiały uznać wyższość puławianek, które dysponowały bardzo dobra zagrywką.

Więcej…
 
Weekend z mini siatkówką

W dniu 3 i 4 kwietnia 2016r UKS Olimp Opole Lubelskie i Zespół Szkół nr 1w Opolu Lubelskim byli organizatorami  zawodów w minipiłce siatkowej, w których uczestniczyło 150 dziewcząt i chłopców w wieku od 9 do 13 lat. Był to jeden z trzech  turniejów eliminacyjnych Kinder + Sport 2016, których celem jest wyłonienie najlepszych drużyn, a zwycięscy  będą reprezentowali nasz rejon na zawodach wojewódzkich. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, w duchu zasad fair- play.

Więcej…
 
Jedynka kibicuje najlepszym

Jak we wszystkim, tak i w sporcie młodzi ludzie potrzebują dobrych wzorców.
Od wielu lat w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. Same lekcje w-f to nie wszystko, ale zobaczyć prawdziwe gwiazdy sportu na żywo, obcować z nimi i  kibicować im razem z najwierniejszymi fanami, to wielkie przeżycie i  ważne wydarzenie osobiste dla każdego młodego  sportowca - to dopiero coś!

W grudniu nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły zorganizowali dla uczniów z klas sportowych wyjazd do Radomia na mecz Plus Ligi z zespołami z górnej półki - obecnego lidera tabeli Cerrad Czarni Radom z wielokrotnym Mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Gwiazd siatkówki nie brakowało.

Celem wyjazdu było propagowanie dyscypliny sportowej, jaką jest siatkówka, podziwianie swoich idoli i czerpanie z nich wzorców oraz umiejętność  odpowiedniego zachowania się na obiektach  sportowych poprzez kulturalny doping, a także integracja środowiska szkolnego.

Więcej…
 
PŁYWACZKI W WOJEWÓDZTWIE

Za nami zmagania w zawodach pływackich pod patronatem Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. Uczniowie naszej szkoły startowali  w zawodach indywidualnych oraz w sztafetach.Drużyny dziewcząt ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum zajęły II miejsce w sztafecie pływackiej na szczeblu powiatowym i awansowały do zawodów rejonowych. Chłopcy z gimnazjum wywalczyli III miejsce, a ze szkoły podstawowej ukończyli wyścig na V miejscu. Sztafety dziewcząt na zawodach rejonowych w Puławach uplasowały się na: III miejscu drużyna szkoły podstawowej, drużyna gimnazjalistek ukończyła zawody na V miejscu

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL