Co nowego w przedszkolu


Barbórka w oddziałach przedszkolnych

4 grudnia 2017r. gościliśmy w przedszkolu przedstawiciela zawodu górniczego - p.Krzysztofa Kwiatkowskiego. Naszego gościa przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi - grupa wiekowa 4-latków, przedstawiła przygotowane z tej okazji piosenki i wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. W ramach podziękowań za jego ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikowi laurkę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować p.Krzysztofowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.

Zobacz zdjęcia
 
Święto Niepodległości w Odziałach Przedszkolnych

9 listopada w Oddziałach Przedszkolnych odbyły się uroczystości związane z 99-tą rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Pełny artykuł wkrótce.

Foto: Ilona Furga

 
Nowy rok w Oddziałach Przedszkolnych

We wrześniu ponad 100 przedszkolaków rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Dla niektórych był to powrót do swoich kolegów i koleżanek, lecz z pewnością dla wszystkich nowe miejsce wspólnych zabaw i nauki.

Obecnie oddziały przedszkolne mieszczą się na parterze segmentu C Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim, jednak  strefa przedszkolna została całkowicie oddzielona. Świeżo wyremontowane, wykończone i nowo wyposażone sale zrobiły wrażenie, zarówno na dzieciach,  rodzicach, jak i osobach z zewnątrz. Jest wesoło, kolorowo i przytulnie.

Na dużej powierzchni powstało 5 sal dydaktycznych, nowa szatnia oraz łazienki przystosowane do potrzeb najmłodszych.  Przedszkole dysponuje także dużym,  przestronnym korytarzem przeznaczonym do zajęć ruchowych, występów artystycznych oraz uroczystości okolicznościowych.
Inwestycja została sfinansowana w dużej mierze przez Urząd Miasta i Gminy w Opolu Lubelskim oraz przez szkołę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia
 
Sprawozdanie z konkursu "Wiosna w wierszu i piosence"

W dniu 18 maja 2017r. w świetlicy oddziału przedszkolnego odbył się konkurs "Wiosna w wierszu i piosence" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na uroczystości obecna była p. kierownik świetlicy -  Elżbieta Nowak. W konkursie udział wzięło dwudziestu  uczestników, którzy  recytowali  wiersz o tematyce wiosennej i śpiewali piosenki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy w odpowiedni  sposób przedstawili swoje zdolności artystyczne, stosując odpowiednią mimikę, modulację głosu, a czasami nawet uzasadniony strój.
Celem konkursu było:

  • popularyzowanie poezji i piosenki dziecięcej,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • prezentacja  umiejętności dzieci,
  • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Ocenie podlegało: opanowanie tekstu, prawidłowa wymowa, dykcja, tempo intonacja i ogólny wyraz artystyczny

Czytaj więcej
 
Powitanie wiosny!

Co roku w naszych oddziałach przedszkolnych organizowany jest dla dzieci konkurs recytatorski. W dniu 21 marca 2017 r. odbył się konkurs, który przebiegał pod hasłem "Wiosenne wierszowanie".
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

W konkursie udział wzięło 12 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
4 latki:
I miejsce - Gabriela Podgajna, II miejsce - Daria Popiołek, III miejsce - Aleksandra Góra, wyróżnienie ? Milena Bednarska
5 latki:
I miejsce - Jakub Rydz, II miejsce - Jakub Winiarz, III miejsce - Julia Czarnota, wyróżnienie - Michał Klimek
6 latki:

I miejsce - Damian Stochmal, II miejsce - Aleksandra Stola, III miejsce - Gabriel Opoka, wyróżnienie - Natalia Lipa

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL