Co nowego w przedszkolu


Jesienna wyprawa

2 października dzieci z oddziałów przedszkolnych (gr a, c) wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W Pracowni Artystycznej Sarzyński, przedszkolaki zakasały wysoko rękawy i na chwilę zamieniły sie w prawdziwych piekarzy. Efektem tej ciężkiej pracy były koguty wykonane z ciasta, które po upieczeniu smakowały wyśmienicie.
Kolejna atrakcją tej wyprawy była wizyta w Pijalni Czekolady, gdzie każdy przedszkolak miał okazję skosztować pysznego deseru. Następnie spacer po kazimierskim rynku oraz wzdłuż Wisły.
Wycieczkę zakończyliśmy w Krainie Zabaw w Puławach. Było dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy.

J. Sobczuk, U. Sosik

Zobacz zdjęcia
 
Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim w oddziałach przedszkolnych
W dniu 18.10.2018r. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odwiedzili nasze przedszkole.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Po wizycie w strażaków dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
Zobacz zdjęcia
 
SPOTKANIE PIRACKIE

"MY PIRACI, ZGRANA PAKA.
Z NAMI ZAWSZE BĘDZIE DRAKA!
W MORZE ZARAZ WYRUSZAMY
NA KIEŁBASKI WNET WRACAMY."

Takim pirackim okrzykiem rozpoczęło się integracyjne spotkanie grupy 0"D". Korzystając z zaproszenia Państwa Anny i Sebastiana  Pyć oraz przepięknej, słonecznej pogody zebraliśmy się w sobotnie przedpołudnie w "Zajeździe Rybackim - Pustelnia". Kiedy na  miejsce dotarli "najmłodsi Piraci" ze swoimi rodzicami z ogromną radością wyruszyliśmy w poszukiwaniu skarbów. Dzieci wspaniale poradziły sobie z odnalezieniem wskazówek i oczywiście z wykonaniem zadań - (ułożyły piracki okrzyk, zbudowały zamek z piasku i wspólnie narysowały piracki statek). Te zadanie doprowadziły ich do skrzyni pełnej skarbów, po otwarciu której zapanowała jeszcze większa radość.  Następnie odbyły się konkurencje sportowe. Wiele emocji wzbudziło przeciąganie liny, rzut do celu i oczywiście bitwa na kulki ! Moc atrakcji spotęgował  wśród piratów wilczy apetyt, dzieci zasiadły do pirackiej uczty - kiełbasek z ogniska,  o które zatroszczyli się rodzice.

Zobacz zdjęcia
 
Dzień Chłopaka w grupie 0E

W dniu 28.09.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 ,,E" hucznie obchodziły Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom ,,Sto lat ", a następnie wszyscy wybrali się do sali zabaw  "AQQ"  w Opolu Lubelskim. Przedszkolaki wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Nie  zabrakło również słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

UWAGA! Artykuł wkrótce będzie dostępny tylko w zakładce "Oddzisły przedszkolne"

Więcej…
 
Jesienny sad

W dniu 21 września najmłodsze dzieci z gr 0 D i 0 E miały okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji przyrody - była to wizyta w sadzie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Państwa Anny i Mateusza Zagozdon mogliśmy zobaczyć przepiękny, dorodny, jesienny sad. Wiele emocji i radości dostarczyła nam przejażdżka traktorem w "wagonikach" po sadzie, zrywanie jabłek, smakowanie śliwek, spacer po wale przy Wiśle. Nie zabrakło również słodkiej przekąski oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Zagozdon (naszym rodzicom) za zaproszenie, przygotowanie atrakcji i mile spędzony czas.

D.Bąk, M. Dobrowolska

UWAGA! Niektóre artykuły dotyczące wydarzeń w grupach "0" umieszczane są TYLKO w zakładce "Oddziały Przedszkolne" po lewej stronie szkoły. Zapraszamy do lektury

Zobacz zdjęcia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL