SZTAFETA PRAWIE NA MEDAL

Dnia 20.10. 2017r. Mistrzowie i vice-Mistrzowie Rejonowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych spotkali się na biegach szczebla wojewódzkiego w Wólce Cycowskiej koło Łęcznej. Ponieważ w naszym województwie lubelskim jest 6 rejonów, więc w każdej z kategorii mogło wziąć udział maksymalnie 12 szkół. W kategorii dziewcząt z rocznika 2005 - 2007  na liście startowej zameldowało się 12 zespołów  (około 100 zawodniczek), w tym nasze dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. W każdym zespole startuje w sztafecie 6 zawodniczek i każda z nich przebiega dystans 800m, czyli w sumie około 5 km.
Ten piątek na długo nam zapadnie w pamięci. Pogoda może niewymarzona, ale najważniejsze, że nie padał deszcz. Trasa biegu do najłatwiejszych nie należała, bardzo zróżnicowane podłoże i poziom położenia różny, ale to w końcu przełaje. O godzinie 10.30 na starcie stanęło 12 dziewczynek z pałeczkami sztafetowymi gotowych do rywalizacji.

Najtrudniejsze zadanie moim zdaniem ma zawsze zawodniczka na pierwszej zmianie (Ala Owczarz), gdyż musi utrzymać tempo stawki i walczyć w dużej grupie. Mimo, iż Ala przybiegła z rewelacyjnym czasem, to pałeczkę drugiej na zmianie przekazała dopiero jako dziesiąta zawodniczka. Na drugiej zmianie w naszej drużynie biegła Emilka Maciąg, która z całej drużyny osiągała najlepsze czasy. Tak też się stało tym razem, wyprowadziła naszą sztafetę na piąte miejsce, które utrzymywałyśmy do piątej zmiany. Na ostatniej szóstej zmianie wystartowała bardzo ambitna Martynka Superson, która niesamowicie walczyła do końca z zawodniczkami z przodu stawki. Niewiele zabrakło do podium, zaledwie 6s, ale IV miejsce, na którym uplasowały się dziewczynki, też nas bardzo satysfakcjonuje - tym bardziej, że jest to najwyższe osiągnięcie w tej dyscyplinie w historii naszej szkoły.
Dziękuję dziewczynkom za zaangażowanie, zespołową odpowiedzialność i niesamowitą wolę walki, w tych naprawdę trudnych warunkach. Gratuluję im jako drużynie i każdej z osobna. Życzę dalszych sukcesów!!!
Serdecznie chciałam również podziękować rodzicowi, panu Krzysztofowi Krajewskiemu, którego opieka i pomoc podczas zawodów była nieoceniona. Dziękuję.

Klasyfikacja końcowa:
1.    S.P. 5 CHEŁM   17,01
2.    S.P. 3 TOMASZÓW LUBELSKI   17,14 
3.    S.P. 43 LUBLIN 17, 42 min
4.    S.P. 1 OPOLE LUBELSKIE  17,48 min
5.    S.P. SIEDLISZCZE   17,55 min
6.    S.P.1 ŁUKÓW       17,58min
7.    S.P. 4 ZAMOŚĆ    18,24min
8.    S.P. 46  LUBLIN     18,25min
9.    S.P. 9 BIAŁ PODLASKA   18,40min
10.   P.S.P. 2 KRAŚNIK    18,44min
11.   Z.S.P. BARANÓW    18,55min
12.   P.S.P. JANÓW LUBELSKI  19,06min
Skład drużyny: Alicja Owczarz,6c, Natalia Sawka 6c, Milena Kosowska 6c, Inga Ptak 6c, Weronika Maciąg 6a, Emila Maciąg 7b, Martyna Superson 5b, Maria Krajewska 5b, Jagoda Drozdowska 5b

Ewa Madejek