JEDYNKA SPORTOWĄ RYWALIZACJĘ SZKÓŁ ROZPOCZĘŁA Z WYSOKIEGO "C"

Dnia 29 września 2017r. rozpoczęła się sportowa rywalizacja szkół w roku szkolnym 2017/2018. Corocznie pierwszymi zawodami objętymi kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego są Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęła I miejsce, uzyskując awans do następnego szczebla.

Biegi powiatowe  odbyły się 5 października 2017r również w opolskim Parku Miejskim. Na tym szczeblu do rywalizacji dołączyła jeszcze młodzież z  gimnazjów i klas VII szkoły podstawowej. Na starcie stanęli mistrzowie i vice mistrzowie zawodów gminnych,  ponad 150 uczniów (dziewczynek i chłopców), w dwóch kategoriach wiekowych (S.P. rocznik 2005 - 2007 i gimnazjum, rocznik  2004 - 2002).

Biegi przełajowe to dyscyplina, która zawsze wywołuje dużo emocji i wrażeń. W sztafecie, aby osiągnąć sukces każdy z zawodników musi dobiec do mety i to w dobrym stylu. Jedno słabe ogniwo w drużynie niejednokrotnie pozbawia ją  dobrego wyniku, więc aby zdobyć sukces zespół powinien być bardzo równy sportowo .

Szkołę Podstawową nr 1 w Opolu Lubelskim na tych zawodach reprezentowały oczywiście cztery drużyny, po jednej w każdej kategorii. Wśród naszych uczniów nie było słabego ogniwa stąd efekt szczególny, wszyscy uzyskali awans do szczebla rejonowego.
I miejsce zajęła drużyna dziewcząt z klas IV - VI oraz chłopcy w obydwu kategoriach i II miejsce, dające awans - dziewczęta z gimnazjum.

Dnia 10.10.2017r. w Rykach odbył się rejonowy szczebel sztafetowych biegów przełajowych. Pojechaliśmy na nie dosyć liczną grupą, gdyż awansowały aż cztery drużyny z naszej szkoły. Po przybyciu na miejsce martwiła nas dżdżysta pogoda i  jakość trasy (błoto, kałuże...), z którą przyszło nam się zmierzyć, ale to  w końcu biegi przełajowe ? nie ma lekko. To, że trasa i pogoda nam niestraszna udowodniła pierwsza ze startujących drużyn - młodsza grupa dziewcząt z klas IV - VI, która zdeklasowała rywalki wygrywając swoją kategorię w wielkim stylu (I miejsce). Chłopcom z młodszej grupy już nie poszło tak dobrze. Mimo, że bardzo się starali w klasyfikacji końcowej zajęli V miejsce.

Humory nam się poprawiły przy starcie dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum. Tam rywalizacja o podium i awans była bardzo zacięta do samego końca. Do awansu na zwody wojewódzkie zabrakło naprawdę niewiele, ale   miejsce na podium  zdobyte (III miejsce).
Podsumowując, start naszych uczniów na tych zawodach można uznać bardzo za udany. Dwa  3 miejsca i  I miejsce  - najwyższe podium w rejonie z awansem do zawodów wojewódzkich, które uzyskała młodsza drużyna dziewcząt, to wynik którego nam mogą pozazdrościć inne szkoły.
GRATULACJE!!!

A oto składy drużyn:

1)    Dziewczęta klasy IV - VI
Skład drużyny: Alicja Owczarz 6c, Inga Ptak 6c, Natalia Sawka 6c, Milena Kosowska 6c, Weronika Maciąg 6a, Martyna Superson 5b, Maria Krajewska 5b, Jagoda Drozdowska 5b, Kaja Fatyga 4c.
I miejsce - GMINA, POWIAT, REJON - Opiekun Ewa Madejek

2)    Chłopcy klasy IV - VI
Skład drużyny: Czopek Wiktor. Bigos Dominik, Rodzik Jakub, Marzec Michał, Stefanek Piotr , Furga Błażej Furga Piotr
I miejsce - GMINA, POWIAT, V miejsce REJON - Opiekun Janusz Stępień

3)    Dziewczęta z Gimnazjum i VII klasa
Skład drużyny: Kowalska Martyna 3a, Opoka Natalia 3a, Kowalska Monika3c, Sowiar Gabriela 7b, Maciąg Emilia 7b, Piłat Oliwia7a, Przychodzień Kaja 7c, Starek Julia 2c, Nowak Amelia 2c, Gołębiowska Gabriela 7a
II miejsce -POWIAT, III miejsce - REJON - Opiekun Iwona Konior

4)    Chłopcy z Gimnazjum i VII klasa
Skład drużyny: Giza Marcin, Górski Jan, Górski Mikołaj, Kuś Jakub, Odymała Arkadiusz, Michałowski Szymon, Oszust Gabriel, Pawlak Jakub

I miejsce - POWIAT, III miejsce - REJON - Opiekun Robert Kania

Szczebel gminny i powiatowy - Opole Lubelskie

Rejonowe biegi przełajowe w Rykach - dziewczęta

Rejonowe biegi przełajowe w Rykach - chłopcy