SIATKARSKIE SUKCESY NASZYCH DZIEWCZĄT

16 marca 2018r. byłyśmy gospodarzami  Rejonowych Igrzysk Dzieci w Mini siatkówce dziewcząt - 3 etap zmagań siatkarskich "4", dzieci z rocznika 2005 i młodsze. Siatkarska reprezentacja naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Madejek rozegrała  spotkania z mistrzyniami powiatu ryckiego, puławskiego i lubartowskiego.  Pokonując kolejno drużyny weszła do finału, w którym pokonała również faworyta - zespół z Puław,  jednocześnie zdobywając  Mistrzostwo Rejonu i  awans  do finału wojewódzkiego.

Za kilka dni, w czwartek, 22.03.2018 r. w SP nr 6 w Białej Podlaskiej odbył się Wojewódzki  Finał  Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej "czwórek" dziewcząt z udziałem reprezentacji SP 1 Opole Lubelskie . Oprócz naszej drużyny do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły reprezentacje z Tomaszowa Lub., Świdnika, Lublina, Kraśnika oraz gospodynie z Białej Podlaskiej. W pierwszym etapie zawodów rozegrano mecze grupowe. "Jedynka" w pierwszym spotkaniu ewidentnie uległa siatkarkom z Białej Podlaskiej 0:2, w drugim meczu nawiązała już walkę, ale w  rezultacie przegrała z  drużyną z Kraśnika. Niestety w tym dniu ze względu na kontuzje dziewcząt,  w składzie naszej drużyny zabrakło dwóch podstawowych zawodniczek. Ostatecznie zajęłyśmy V miejsce w mistrzostwach. W finale Biała Podlaska pokonała Świdnik 2:1. Trzeba podkreślić, że nasze siatkarki rywalizowały z drużynami, które są objęte szkoleniem w ramach SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).

Udział w Mistrzostwach Województwa i zajęcie piątego miejsca wśród wszystkich szkół Lubelszczyzny, to duże osiągnięcie, dlatego cały zespół zasługuje na pochwały i gratulacje.

Skład drużyny:
Emilia Chudzicka, Natalia Maj,  Weronika Maciąg, Emilia Maciąg, Wiktoria Kamińska, Martyna Bąk, Inga Ptak, Oliwia Stankiewicz, Natalia Sawka, Amelia Skowrońska, Gabriela Pożyć, Milena Kosowska.
Kolejność  końcowa: Punkty do współzawodnictwa
1. SP 6 Biała Podlaska ? opiekun Gajewski Grzegorz 44pkt
2. SP 7 Świdnik ? op. Zaraoska Anna 40pkt
3. SP 3 Tomaszów Lubelski ? op. Herda Ireneusz 36pkt
4. PSP 5 Kraśnik ? op. Błądek Witold 33pkt
5. SP 1 Opole Lubelskie ? op. Madejek Ewa 29pkt
SP 7 Lublin ? op. Stepanow Krzysztof 29pkt

Ewa Madejek