Kolejne sukcesy muzyczne naszych uczniów

W dniach 23-24. kwietnia 2012 r odbył się w Domu Chemika w Puławach VIII Puławski Turniej Krasomówstwa, Recytacji, Pieśni i Tańców  Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko" pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy. Celem Turnieju jest popularyzacja myśli wybitnych Polaków, ich odbicie w kulturze - w poezji, prozie, pieśni, muzyce i tańcach narodowych oraz ukazanie piękna naszej Ojczyzny i miłości do niej poprzez wiersz i piosenkę.

Naszą szkołę reprezentowali:  Joanna Mazurkiewicz oraz zespół wokalny "Wega" pod kierunkiem pani Jolanty Szczupak. Jurry, po obejrzeniu i wysłuchaniu 95 prezentacji, w tym: 12 zespołów tanecznych , 16 zespołów wokalnych, 10 solistów wokalistów, 2 zespołów muzycznych oraz 54 recytatorów -  ogółem 473 uczestników, w dniu 3 maja 2012 r  podczas koncertu laureatów ,ogłosiło wyniki.
W gronie laureatów znaleźli się również wykonawcy z naszej szkoły: w kategorii solistów wokalistów nagrodę główną otrzymała Joanna Mazurkiewicz,  a w kategorii zespoły wokalne jurry przyznało tylko jedną nagrodę i dwa wyróżnienia, a jedno z nich otrzymał zespół  "Wega". Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe  oraz  wystąpili w Koncercie Galowym, który odbył się w dniu 3 maja 2012 r w Domu Chemika. Nagrodą dodatkową dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych jest  wycieczka "Szlakiem zamków i pałaców"


Jolanta Szczupak