Z kolędą po nagrody

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków, godną kontynuacji dla większego przeżywania tajemnicy Nocy Betlejemskiej. Śpiewnie kolęd łączy pokolenia, zbliża ludzi i nastraja optymistycznie.
Jan Paweł II powiedział: "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. (...) Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zgubili."
Między innymi z tego powodu, w różnych miejscowościach w Polsce organizowane są spotkania kolędowe, z których niektóre mają rangę konkursów i festiwali.
Celem festiwali  jest kultywowanie tej wspaniałej polskiej tradycji oraz uwrażliwienie - przede wszystkim młodych ludzi - na jej piękno.
Zespół "Wega" i solistka:  Zuzanna Szczupak z Zespołu Szkół Nr 1 kultywują tę tradycję, biorąc co roku udział w tychże festiwalach i  odnoszą  przy tym liczne sukcesy.

w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 5 stycznia 2017 r. w Karczmiskach :

  • Zuzanna Szczupak wyśpiewała miejsce I w kategorii soliści 11 - 13 lat
  • zespół "Wega" zajął II miejsce w kategorii zespoły wokalne 11 - 13 lat
  • chór szkolny "Fortissimo" zajął również II miejsce w kategorii chóry 11-13 lat - opiekun p. Krystyna Piłat

w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, który odbył się w dniach 9-11 stycznia 2017 r w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", a odczytanie protokołu z obrad Jury  miało miejsce  15 stycznia 2017 r podczas koncertu laureatów.

  • zespół "Wega" zajął III miejsce w kategorii  szkół podstawowych klas IV - VI

w XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska" , który odbył się w dniach 10-11 stycznia 2017 r w Opolu Lubelskim

  • zarówno zespół "Wega", jak i  Zuzanna Szczupak zajęli II miejsca w swoich kategoriach i wystąpili podczas koncertu laureatów w dniu 22 stycznia 2017 r.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszych artystów, ponieważ z roku na rok festiwale cieszą się coraz większą popularnością, a poziom prezentacji jest coraz wyższy i coraz trudniej wśród tylu wykonawców zdobyć uznanie jury i znaleźć się w gronie laureatów.
Podczas wszystkich festiwali, zarówno zespoły, jak i soliści prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i z przyjemnością słuchało się nastrojowych kolęd i pastorałek w ich wykonaniu, a  repertuar kolędowy był bardzo bogaty i różnorodny.

Opiekun: Jolanta Szczupak