Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2021 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31
Co słychać w świetlicy
Pierwsza pomoc w świetlicy

Podopieczni świetlicy naszej szkoły z klas pierwszej i zerowej, w piątek 31 października 2014 roku,  testowali na sobie bandażowanie. Przygotowywali się w ten sposób do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Naukę połączyli z ciekawą zabawą, czego efektem jest nietypowa sesja zdjęciowa (w zakładce "Więcej...")

Krystyna Flisiak

Więcej…
 
Pasowanie na Świetliczaka

20 października 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na Wesołego Świetliczaka" podopiecznych z oddziału przedszkolnego. Przyszłe Świetliczaki zostały poddane kilku próbom, aby mogły złożyć ślubowanie. Dzieci musiały wykazać się dobrym smakiem, umiejętnością zabawy, sprawnością fizyczną  i wiedzą. Poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami. Na zakończenie przedszkolaki złożyły, w obecności pani kierownik świetlicy Elżbiety Nowak, uroczyste ślubowanie. Każde dziecko otrzymało medal i słodki upominek.

Ewa Wdowiak

Więcej…
 
Z wizytą w Zagrodowej Osadzie

Dnia 06.10.2014 r. uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali w ramach zajęć świetlicowych, na wycieczkę do Zagrodowej Osady w Uściążu, miejsca związanego z polską kulturą i tradycją. Podczas pobytu w Osadzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie na wsi i jakimi narzędziami, przedmiotami posługiwali się ludzie w gospodarstwie domowym czy podczas prac polowych.

Więcej…
 
"I Ty możesz zostać rycerzem"

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie wychowanków świetlicy z klas I, II III, IV Szkoły Podstawowej z pasjonatami rycerstwem i białej broni. W humorystyczny sposób, uczniowie poznali dawne rodzaje broni, zwyczaj pasowania na rycerza oraz niektóre zachowania z życia codziennego ludzi średniowiecza. Uczestnicy spotkania mogli potrzymać miecz, obejrzeć różne jej rodzaje, spróbować jak dawniej karano za lekkie przewinienia.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata w Jedynce


Już po raz 21 ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2014". Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów.
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Więcej…
 
Wycieczka na dobry początek

W sobotę -  13.09.2014 r uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną, po raz drugi wzięli udział w wycieczce na Farmę Iluzji. Z racji tego, iż czerwcowy wyjazd na Farmę okazał się strzałem w dziesiątkę, postanowiliśmy go powtórzyć. Dzieci spędziły więc cały dzień na beztroskiej zabawie zapominając na chwilę, że wakacje już się skończyły, zwłaszcza, że pogoda była naprawdę piękna. Ponieważ wyjazd miał miejsce w sobotę, wzięli w nim również udział rodzice drugoklasistów.

Więcej…
 
Rozkład jazdy autobusów 2014/15

Stały rozkład autobusów na rok szkolny 2014/15 - kliknij tutaj

 
Wycieczka do Kazimierza

Podopieczni świetlicy z klas drugich i trzecich pojechali w poniedziałek 9 czerwca 2014 roku na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, poznali środowisko przyrodnicze Kazimierza, a także zjedli pyszne lody. Przed wyjazdem kupili ciekawe pamiątki i pięknie opaleni wrócili do Opola Lubelskiego.

 
Wizyta w Matczynie

03.06.2014r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klas II-IV pojechały busem do Matczyna. Tam w obecności osób niepełnosprawnych i całego personelu Powiatowego Ośrodka Wsparcia przedstawiły inscenizację pt ?recepta na świętość wg Jana Pawła II?, dziękując za kanonizacje tak Wielkiego Papieża, dzieci we wspólnym dialogu poszukiwały recepty na świętość. Inscenizacja była przeplatana pieśniami takimi jak: Quo Vadis, Papieżu Pielgrzymie, Barka, Papież Słowiański, Santo, Santo, Tak mówił Papież..., jak również zabawnymi sytuacjami z życia Papieża. Na koniec została odczytana recepta na świętość.
Po zakończonym przedstawieniu, dzieci integrowały się z podopiecznymi z ośrodka przy wspólnym ognisku.

Więcej…
 
Majowe śpiewanie

Dnia 21 maja w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal piosenki "Majowe śpiewanie". Uczniowie świetlicy szkolnej konkurowali ze sobą śpiewając wybrane przez siebie utwory. Jury wybrane z pośród wychowawców świetlicy oceniało wykonanie rozśpiewanych  dzieci. Wszyscy wykazywali się  wspaniałym przygotowaniem, jury wyróżniło kilkoro uczestników.
Biorący udział jak i publiczność wspaniale się bawili, na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 
Najlepsi z języka niemieckiego

Od września roku szkolnego 2013/2014 uczniowie z klasy I grupa I b uczęszczali na zajęcia z języka niemieckiego, które prowadzone były w ramach zajęć świetlicowych. Na zakończenie tych zajęć odbył się konkurs pod hasłem "Deutsch ist einfach", dzięki któremu uczniowie mogli wykazać się opanowaniem podstaw języka niemieckiego oraz utrwalić słownictwo.

Więcej…
 
Wycieczka w nagrodę
niedziela, 22 czerwca 2014 00:00

W dniu 14.06.2014 r uczniowie z klasy I, uczęszczający na świetlicę szkolną, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz na Farmę Iluzji. Była to nagroda za systematyczne uczęszczanie na świetlicę oraz aktywny udział w zajęciach świetlicowych.  Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły samoloty oraz śmigłowce będące ekspozycją muzeum, a dopełnieniem  tej części wycieczki było wejście do samolotu Jak 40, a dla rodziców - opiekunów - spotkanie z  jedynym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.
Natomiast Farma Iluzji była miejscem beztroskiej zabawy i rozrywki połączonej z  pokazem iluzjonistycznym z udziałem naszych dzieci.
Nawet kapryśna pogoda nie zepsuła nikomu zabawy.

Jolanta Szczupak

Więcej…
 
Spotkanie z lekarzem pediatrą

W dniu 16.06.2014 r uczniowie z kl I uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą  - panią Renata Miotłą. Pani Renata opowiedziała uczniom o swojej pracy, uświadamiała, jak dbać o własne zdrowie, jak należy zachowywać się podczas spożywania posiłków i jakim schorzeniom/ urazom można ulec, gdy ktoś niewłaściwie zachowuje się podczas jedzenia.  Przytaczała przy tym konkretne przykłady zachorowań dzieci w różnym wieku, co podkreślało powagę jej słów.
Pani Doktor uczulała również dzieci na odpowiednią ochronę organizmu podczas upałów i konieczność noszenia okularów czy tez aparatu ortodontycznego, jeśli lekarz zaleci.

Więcej…
 
Uwaga Rodzice!

Zapisy do Świetlicy

Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim

Można ich dokonywać po wcześniejszym wypełnieniu Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej i złożeniu jej w sekretariacie szkoły, w świetlicy lub u wychowawcy klasy - od dnia dzisiejszego do 25 sierpnia 2014r.

Prosimy o przestrzeganie terminu z powodów organizacyjnych

Kartę zgłoszenia oraz pozostałe dokumenty dotyczące świetlicy szkolnej można pobrać w zakładce Dokumenty - Świetlica lub klikając tutaj

 
Na niebiesko dla autyzmu

Kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - zaburzenia, które dotyka obecnie co najmniej 1 na 300 dzieci w Polsce.
2 kwietnia 2014r. dzieci z grupy integracyjnej i specjalnej wzięły udział w ogólnoświatowej akcji "Na niebiesko dla autyzmu". Tego dnia wszyscy mieli na sobie coś w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL