Co nowego w przedszkolu
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,dziś
życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia"


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starszaki zaprezentowały Jasełka.

Więcej…
 
Jasełka w oddziałach przedszkolnych

Dnia 21 grudnia 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły "Jasełka" dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek.

Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i wszyscy składali sobie  życzenia Bożonarodzeniowe.

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem w oddziałach przedszkolnych

Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Św. Mikołaj. Dzisiaj jednak przyjechał do naszych przedszkolaków. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchują, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Tak, przybył w asyście elfów z wielkim workiem prezentów. Przybył samochodem, nie saniami, z braku śniegu. Dzieci powitały Mikołaja i przygotowały dla niego przedstawienie, mówiąc wiersze i śpiewając piosenki. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Zobacz zdjęcia
 
Barbórka w oddziałach przedszkolnych

4 grudnia 2017r. gościliśmy w przedszkolu przedstawiciela zawodu górniczego - p.Krzysztofa Kwiatkowskiego. Naszego gościa przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi - grupa wiekowa 4-latków, przedstawiła przygotowane z tej okazji piosenki i wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. W ramach podziękowań za jego ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikowi laurkę. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować p.Krzysztofowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.

Zobacz zdjęcia
 
Święto Niepodległości w Odziałach Przedszkolnych

9 listopada w Oddziałach Przedszkolnych odbyły się uroczystości związane z 99-tą rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Pełny artykuł wkrótce.

Foto: Ilona Furga

 
Nowy rok w Oddziałach Przedszkolnych

We wrześniu ponad 100 przedszkolaków rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Dla niektórych był to powrót do swoich kolegów i koleżanek, lecz z pewnością dla wszystkich nowe miejsce wspólnych zabaw i nauki.

Obecnie oddziały przedszkolne mieszczą się na parterze segmentu C Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim, jednak  strefa przedszkolna została całkowicie oddzielona. Świeżo wyremontowane, wykończone i nowo wyposażone sale zrobiły wrażenie, zarówno na dzieciach,  rodzicach, jak i osobach z zewnątrz. Jest wesoło, kolorowo i przytulnie.

Na dużej powierzchni powstało 5 sal dydaktycznych, nowa szatnia oraz łazienki przystosowane do potrzeb najmłodszych.  Przedszkole dysponuje także dużym,  przestronnym korytarzem przeznaczonym do zajęć ruchowych, występów artystycznych oraz uroczystości okolicznościowych.
Inwestycja została sfinansowana w dużej mierze przez Urząd Miasta i Gminy w Opolu Lubelskim oraz przez szkołę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia
 
Sprawozdanie z konkursu "Wiosna w wierszu i piosence"

W dniu 18 maja 2017r. w świetlicy oddziału przedszkolnego odbył się konkurs "Wiosna w wierszu i piosence" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na uroczystości obecna była p. kierownik świetlicy -  Elżbieta Nowak. W konkursie udział wzięło dwudziestu  uczestników, którzy  recytowali  wiersz o tematyce wiosennej i śpiewali piosenki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy w odpowiedni  sposób przedstawili swoje zdolności artystyczne, stosując odpowiednią mimikę, modulację głosu, a czasami nawet uzasadniony strój.
Celem konkursu było:

  • popularyzowanie poezji i piosenki dziecięcej,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • prezentacja  umiejętności dzieci,
  • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Ocenie podlegało: opanowanie tekstu, prawidłowa wymowa, dykcja, tempo intonacja i ogólny wyraz artystyczny

Czytaj więcej
 
Powitanie wiosny!

Co roku w naszych oddziałach przedszkolnych organizowany jest dla dzieci konkurs recytatorski. W dniu 21 marca 2017 r. odbył się konkurs, który przebiegał pod hasłem "Wiosenne wierszowanie".
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

W konkursie udział wzięło 12 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
4 latki:
I miejsce - Gabriela Podgajna, II miejsce - Daria Popiołek, III miejsce - Aleksandra Góra, wyróżnienie ? Milena Bednarska
5 latki:
I miejsce - Jakub Rydz, II miejsce - Jakub Winiarz, III miejsce - Julia Czarnota, wyróżnienie - Michał Klimek
6 latki:

I miejsce - Damian Stochmal, II miejsce - Aleksandra Stola, III miejsce - Gabriel Opoka, wyróżnienie - Natalia Lipa

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu grupa ?A?  pod kierunkiem wychowawczyni Pani Urszuli Sosik przygotowała dla dziewczynek i zaproszonych gości program artystyczny składający się z wierszyków, piosenek i tańców ludowych. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kwiaty.
Po części artystycznej Dzień Kobiet przebiegał nadal bardzo wesoło. Dzieci  z grupy "A" i "C" udały się do sali zabaw AQQ, gdzie miło i radośnie spędziły czas.
Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Konkurs recytatorski

15 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim dla dzieci 5 letnich, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Opolu Lubelskim. Konkurs był okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych dzieci oraz promowania i popularyzowania literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Nasze przedszkolaki po raz pierwszy recytowały utwory literackie przed nową i nieznaną im publicznością, mimo to poradziły sobie świetnie. Nagrodę wyróżnienie z naszego przedszkola dostała Milenka  Ostrowska.

Urszula  Sosik, Jolanta  Sobczuk


 
Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Były to pamiątkowe  kalendarze ze zdjęciem.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Jolanta  Sobczuk, Urszula  Sosik

Zobacz zdjęcia
 
Karnawał

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu  12 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych,  bawiły się przy wesołych rytmach muzyki. Miały także pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Urszula Sosik, Jolanta Sobczuk

Więcej zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL