Co nowego w przedszkolu
Jasełka w Przedszkolu

 
MIKOŁAJKI

 
Zabawy w teatr

Czas spędzany w przedszkolu daje najmłodszym możliwość rozwijania różnorodnych zainteresowań. W ostatnich dniach dzieci z grupy A i C miały okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których przygotowywały z pomocą rodziców i pań wychowawczyń kukiełki i pacynki do zabaw teatralnych. Było przy tym wiele pracy, ale również mnóstwo radości i dobrej zabawy.

 
ANDRZEJKI w przedszkolu

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach dzień ten jest świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się we wtorek 22 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Miały okazję wziąć udział we wróżbach i poznać swoją przyszłość. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce i konkursy.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 
Święto Niepodległości

11 listopada najmłodsi wychowankowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Dzieci prezentując wiersze oraz pieśni patriotyczne przybliżyły historię naszego kraju, a tym samym uczciły pamięć tamtych dni.

 
Wycieczka do Wojciechowa

25 października dzieci z grupy przedszkolnej A i C pojechały na wycieczkę integracyjną do kuźni w Wojciechowie. Przedszkolaki miały okazję poznać jeden z ginących zawodów, jakim jest praca kowala. Z Wojciechowa pojechały do Teatru Muzycznego w Lublinie. Dzieci zetknęły się z kulturą "żywego słowa" oglądając spektakl, pt. "Kot w butach".

 
Wycieczka do sadu

12 maja 2015 r. dzieci z grupy przedszkolnej A i B wybrały się z wizytą do sadu Państwa Nowomiejskich. Gospodarze zatroszczyli się o to, aby dostarczyć dzieciom wiele atrakcji.Przedszkolaki jeździły kolejką po sadzie, zobaczyły kwitnące drzewa oraz trzmiele zapylające kwiaty jabłoni. Były również zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek w postaci soczystych jabłek i jabłkowego soku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Nowomiejskim za zaproszenie i czas spędzony w miłej atmosferze.

Agnieszka  Jaszczyńska, Grażyna Goździuk


 
Magiczne ogrody

15 maja 2015 roku grupa 0 "E" wraz z wychowawczynią i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Podróż autokarem minęła spokojnie. Na początku przywitały dzieci Bulwiaki - przebrani pracownicy  oraz wróżka, która oprowadzała je po Ogrodach. Wędrując z dziećmi wśród szumiących wodospadów i strumieni, pachnących kwiatów, zieleni opowiadała różne ciekawostki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przygotowane  liczne zabawy ruchowe.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w przedszkolu

Dnia 6 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niesamowite wydarzenie. Od samego rana wszyscy chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek...oczywiście nie bez powodu. Z pomocą Rodziców oraz wychowawczyń z przedszkola przygotowali dla dziewczynek upominki oraz słodkie niespodzianki z okazji Dnia Kobiet.

Agnieszka Jaszczyńska


 
WSPOMNIENIA Z WYDARZEŃ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/15 przyniósł wiele ciekawych wydarzeń w oddziałach przedszkolnych. Dzieci przeżyły wiele wspaniałych i radosnych przygód, poznały nowe miejsca, znalazły się w niecodziennych sytuacjach oraz miały okazję pogłębić swoją wiedzę o otaczającym je świecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

J. Sobczuk, U. Sosik

Wycieczka do lasu

Wycieczka do mini zoo

Więcej…
 
Z wizytą u stomatologa

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz"

W ramach zajęć pt. "Prowadzimy zdrowy tryb życia" przedszkolaki z grupy "d" - integracyjnej i "c" 13 listopada wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego pani Renaty Szymanek- Dweik.
Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o tym, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech oraz przekazała wiele cennych wskazówek, dzięki którym można go na długo utrzymać. Obok właściwego odżywiania się oraz regularnego mycia zębów jego warunkiem jest profilaktyczna wizyta w gabinecie stomatologicznym, którego wcale nie należy się bać. Aby zachęcić dzieci Pani doktor pozwoliła im na obejrzenie niektórych narzędzi dentystycznych, plakatów nawiązujących do dbania o jamę ustną oraz innych ciekawych gadżetów, jak np. model szczęki wraz z uzębieniem.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie oraz przygotowaną niespodziankę w postaci kolorowanek.

Małgorzata Kojtych

 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest "Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim można obejrzeć wystawę prac plastycznych w wykonaniu przedszkolaków z grupy integracyjnej .

Małgorzata Kojtych


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL