Zespół WEGA
Podsumowanie pracy zespołu "Wega"

i solistek w roku szkolnym 2015 /2016

Zajęcia z zespołem "Wega" oraz solistkami: Joanną Mazurkiewicz oraz Zuzanną Szczupak prowadzone były  systematycznie 2h  w tygodniu

Zespół i solistki działali bardzo aktywnie, przygotowując oprawę  muzyczną  imprez szkolnych  jak i  pozaszkolnych:

W szkole:

 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji Dnia Nauczyciela
 • zespół wystąpił podczas uroczystości z okazji 100-lecia szkoły
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji Dnia Papieskiego
 • przygotowali oprawę muzyczną audycji mikołajkowej (przez radiowęzeł)
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii ph "Poranek Wielkanocny"
 • przygotowali oprawę muzyczną akademii z okazji 3 Maja
 • zespół wystąpił podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka ph "Miej pomysł..."
 • solistki zaśpiewały podczas uroczystości podsumowującej ogólnopolską akcję ph "Jak nie czytam, jak czytam"

Więcej…
 
Kochamy naszą Ojczyznę

Wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków jest niezwykle ważne, dlatego też XII Puławskiemu Turniejowi Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych ph. "Witaj Majowa Jutrzenko", który odbył się w dniach 12-13 kwietnia w Domu Chemika w Puławach pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy, przyświecało motto "Musimy przywołać przeszłość, by naród nie stał się jak drzewo bez korzeni, które musi uschnąć".

Po raz kolejny sukcesem zakończył się udział naszych solistek: Zuzanny Szczupak i Joanny Mazurkiewicz oraz zespołu Wega w Turnieju Pieśni Narodowych:

 • Zuzanna Szczupak zajęła II miejsce w kat. soliści - dzieci klas IV - VI SP
 • Joanna Mazurkiewicz zajęła III miejsce w kat. soliści - młodzież szkolna
 • zespół "Wega" zdobył II miejsce w kat. zespoły wokalne - dzieci klas IV - VI SP
Więcej…
 
Ogólnopolskie sukcesy zespołu "Wega"
i solistek z Zespołu Szkół nr 1

Styczeń to miesiąc, w którym co roku, w wielu miejscowościach w Polsce, odbywają się liczne festiwale kolęd i pastorałek. Festiwale mają z jednej strony wartości artystyczne, bo dają  szansę uzdolnionym muzycznie dzieciom i młodzieży, a nawet dorosłym do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności wokalnych czy instrumentalnych,  a z drugiej strony wartości religijne, bo kształtują ogólnoludzkie wartości i wrażliwość.

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie, dlatego też  z roku na rok festiwale cieszą coraz większą popularnością, a poziom prezentacji jest coraz wyższy.

Więcej…
 
Muzyczna lekcja patriotyzmu.

Przywiązanie do Ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów, między innymi poprzez wiersze, muzykę i pieśni, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego każdego narodu.
W słowach pieśni patriotycznych, w charakterystycznym rytmie odbijają się dzieje Rzeczypospolitej oraz idee, które na przestrzeni wieków przyświecały Polakom. Opiewając waleczność piastowskich i jagiellońskich rycerzy, odwagę ułanów, męstwo polskiego żołnierza, dla którego najwyższym celem jest służenie Ojczyźnie, pieśni patriotyczne opowiadają o postawach i wartościach, które należy kultywować.
Słuchając i śpiewając pieśni patriotyczne można w sposób niekonwencjonalny, przeżyć prawdziwą lekcję historii.

Zespół "Wega" w składzie: Matylda Pruchniak, Aleksandra Kozak,  Joanna Mazurkiewicz, Martyna Śpiewak, Zuzanna Szczupak, Kaja Przychodzień, Patrycja Fedorowicz, Joanna Piasecka , Antonina Dudek  oraz solistki: Joanna Mazurkiewicz i Zuzanna Szczupak z Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim, biorąc udział w XII Przeglądzie Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską" w Puławach, mieli możliwość przeżyć właśnie  taką lekcję historii.

Więcej…
 
W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II

Po raz kolejny, nasze solistki - Joanna Mazurkiewicz i Zuzanna Szczupak oraz zespół "Wega", chcąc utrwalać pamięć o Janie Pawle II i jego przesłaniach, wzięli udział w Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Ojcu Świętemu" w Puławach i po raz kolejny nasi artyści zostali laureatami tego przeglądu:

 • Zespół "Wega" zdobył II miejsce w kategorii - zespoły wokalne szkół podstawowych
 • Asia zajęła II miejsce w kategorii soliści - młodzież szkolna
 • Zuzia otrzymała wyróżnienie w kategorii - soliści szkół podstawowych
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL