Zespół WEGA
Kolejne sukcesy naszych solistek

Dnia 17 maja 2015r solistki z ZS nr 1: Zuzanna Szczupak, Joanna Mazurkiewicz (opiekun - p. Jolanta Szczupak) i Kamila Skotnicka (opiekun - p. Krystyna Piłat) wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złota Cyraneczka"  zorganizowanym w Józefowie nad Wisłą podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Sadów. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Opolskiego.
Solistki reprezentowały nie tylko naszą szkołę, ale przede wszystkim miasto i gminę Opole Lubelskie. Konkurowały między innymi z uczniami z gminy Łaziska, Wilków, Józefów i po raz kolejny Zuzia i Asia okazały się najlepsze, zdobywając I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Kamila Skotnicka zdobyła miejsce III.

Więcej…
 
Witaj Majowa Jutrzenko

Pod takim hasłem odbył się w dniach 13-14 kwietnia 2015 r w Domu Chemika w Puławach XI Puławski Turniej Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych. Głównym przesłaniem tego turnieju były słowa Jana Pawła II "Wy macie przenieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, które ma na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje."
Przywiązanie do Ojczyzny można wyrazić na wiele sposobów, między innymi poprzez wiersze, taniec, muzykę i pieśni, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego każdego narodu. Zespół "Wega" i dwie solistki: Zuzanna Szczupak i Joanna Mazurkiewicz (przygotowani przez panią J. Szczupak), którzy reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Pieśni Narodowych, nie tylko dali wyraz przywiązania do Ojczyzny i tradycji narodowej, ale także wykazali się godną do naśladowania postawą patriotyczną. Piękne pieśni o Ojczyźnie, które zaprezentowali podczas turnieju, wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz ogólny wyraz artystyczny zaowocowały zakwalifikowaniem się naszych uczniów do grona laureatów:

  • Zuzanna Szczupak zajęła I miejsce w kat. soliści - dzieci szkół podstawowych klas IV - VI
  • Joanna Mazurkiewicz zajęła II miejsce w kat. soliści - młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna
  • zespół "Wega" zdobył I miejsce w kat. zespoły wokalne - dzieci szkół podstawowych klas IV - VI
Więcej…
 
Śpiewajmy Ojcu Świętemu

Pod takim hasłem odbył się w dniu 9.10.2014 r, w Domu Chemika w Puławach, VI Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II.  W przeglądzie tym wzięło udział ponad 40 wykonawców z różnych szkół województwa lubelskiego, między innymi: z Puław, Żyrzyna, Gołębia, Nałęczowa, Lublina i Opola Lubelskiego. Naszą szkołę, a jednocześnie miasto Opole Lubelskie, reprezentowały dwie solistki: Zuzanna Szczupak z kl IV SP  i Joanna Mazurkiewicz z klasy I gimnazjum.

Więcej…
 
Zespół "Wega" - gościem pikniku rodzinnego w Poniatowej

Dnia 17 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez radę rodziców tejże szkoły. Celem pikniku było pozyskanie funduszy na doposażenie szkoły. Mimo niesprzyjającej aury piknik cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Odbyła się loteria fantowa, zawody rodzinne, grillowanie oraz przede wszystkim występy artystyczne. Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie byli: chór Szczygiełki, pokazy taneczne zespołu "Grawitan" oraz inni uczniowie z tej szkoły.
Gościem specjalnym pikniku był zespół "Wega", który został zauważony przez organizatorów podczas licznych występów na imprezach środowiskowych w gminie Opole Lubelskie.

Więcej…
 
Konkurs Pieśni Niepodległościowej

Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana została w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Aby utrwalać pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny organizowane są Konkursy Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL